Волинський священик РПЦ (УПЦ МП) хоче судитися за церкву, де громада перейшла до ПЦУ

Священик села Скобелка, що на Горохівщині, збирається судитися за церкву з «рейдерами» і «загарбниками».

Про це повідомляє прес-служба Волинської єпархії УПЦ МП.

Так, в УПЦ МП заявляють, що “9 березня 2019 року представники УПЦ КП/ПЦУ захопили Свято-Миколаївський храм Української Православної Церкви у селі Скобелка Горохівського району. Напередодні обласна влада здійснила перереєстрацію статуту громади УПЦ на користь новоутвореної організації ПЦУ, обґрунтувавши це кількаразовим проведенням у селі незаконних «зборів громади». При цьому проігнорували законне волевиявлення релігійної громади, яке підтвердило бажання вірян зберегти юрисдикцію УПЦ”.

Також в офіційному повідомленні інформують, що “попередньо громада намагалась домовитись про те, щоб розділити доступ до майна, наприклад, віряни УПЦ були б не проти того, якби їм залишили дзвіницю, або погодились на почергове використання храму. Рейдери їм у цьому відмовили. Більше того, у день, коли до загарбників перейшов храм, вони у силовий спосіб відтиснули кількадесят віруючих УПЦ від приміщення”.

На всіх дверях замінені замки. Настоятель прихильників Московського патріархату Назарій Філіпович каже, що віряни оспорюватимуть незаконну перереєстрацію в суді.

Залишити відповідь