Кабмін доручив змінити правила відбору на Євробачення

Кабінет міністрів доручив Держкомтелерадіо разом з НСТУ удосконалити правила відбору на Євробачення.

Відповідний проект урядового рішення, внесений віце-прем’єром В’ячеславом Кириленком, підтримали на засіданні 27 лютого.

Відзначається, що правила мусять змінити “з урахуванням обставин, які викликали широкий суспільний резонанс під час відбору представника України для участі у Євробаченні у 2019 році”.

Крім того, Кабмін звернеться до Верховної Ради проханням невідкладно ухвалити закон про особливості провадження гастрольно-концертної діяльності українськими виконавцями на території Росії та на тимчасово окупованих територіях.

Народний депутат Ігор Лапін, який обирався до парламенту лучанами, вважає конкурс «Євробачення» політичним, оскільки артист представляє державу, а не себе особисто, а це вже політична дія.
«Якщо є «неблагополучні люди», які можуть спаплюжити честь держави, то я вважаю, що вони не мали бути допущенні до конкурсу. Зараз ми пожинаємо плоди тієї проблеми, яку створили самі ж чиновники, не розібравшись саме в питаннях гібридної війни і політичності такого проекту, як «Євробачення», – прокоментував нардеп скандал навколо пісенного конкурсу в ефірі одного з телеканалів.
Ігор Лапін також додав, що в парламенті працюють над законодавчою базою в контексті гібридної війни, і він є одним із співавторів законопроекту про заборону колабораціонізму. Окрім того, також є законопроект, який стосується безпосередньо українських артистів, які їздять виступати в Російській Федерації – стосовно оподаткування їхнього бізнесу і т.д. Проте, на жаль, до сьогоднішнього дня політичної волі не знайшлося аби ці законопроекти були проголосовані та стали законами.

Залишити відповідь