Мінсоцполітики пропонує жорстко обмежити використання ФОП

Міністерство соціальної політики України оприлюднило законопроект, згідно з яким пропонує жорстко обмежити використання фізосіб – приватних підприємців – замість найму на роботу.

Оприлюднений на сайті міністерства законопроект передбачає визначити сім ознак трудових відносин, збіг трьох із них дає підстави вважати такі відносини трудовими, інформує ua.interfax.com.ua

Серед таких критеріїв зазначені: оплата винагороди за послуги двічі або більше разів; особисте виконання роботи (надання послуг) за конкретною кваліфікацією, професією або посади за дорученням і під контролем особи, в інтересах якої ці послуги надаються або уповноваженої ним особи; частка винагороди за виконану роботу (надані послуги) є єдиним джерелом доходу особи і становить понад 75% його доходу протягом шести календарних місяців.

Крім цього Мінсоцполітики пропонує визначити серед ознак трудових відносин виконання роботи на робочому місці, що визначає роботодавець, з дотриманням внутрішнього трудового розпорядку; виконання робіт, аналогічних до виконуваної штатними співробітниками роботодавця; надання коштів виробництва (устаткування, інструментів, матеріалів, сировини, робочого місця) особою, на користь якої виконуються роботи, а також той факт, що тривалість робочого часу і часу відпочинку встановлюється особою, в інтересах якої виконуються роботи (надані послуги).

При цьому законопроект передбачає визначити штрафи в розмірі 30 мінімальних зарплат (125,19 тис. грн).

Згідно з аналізом регуляторного впливу, що також оприлюднено на сайті Мінсоцполітики, пропоновані норми стосуватимуться 1,7 млн мікропідприємців, 1,7 млн – малих, 15 тис. підприємств середнього бізнесу і 399 великих компаній.

Залишити відповідь