Перевірка УБД: пропонують розмежувати учасників бойових дій та пільги для них

Військова прокуратура Західного регіону України з червня 2018 року розпочала перевірки законності отримання статусу учасника бойових дій.

Як повідомили самі представники прокуратури, деякі військовослужбовці участь у бойових діях не приймали, а перебували у штабах військових частин в зоні проведення бойових дій декілька днів, до прикладу, 3-5, а згодом у лічені тижні отримали статус УБД. Це при тому, що бійці, котрі насправді давали відсічі і стримували агресора-окупанта, можуть чекати на посвідчення тривалий період часу.

Народний депутат Ігор Лапін ще в 2016 році подав проект закону №3820 про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання випадкам безпідставного отримання статусу учасника бойових дій та уникненню люстрації у такий спосіб Одним із пунктів цього законопроекту було саме розмежування учасників бойових дій від учасників безпосередніх боєзіткнень. Тобто, військові, які були у безпосередньому боєзіткнені мають отримувати пільги, зокрема платити 25 % комунальних послуг, а ті що були в зоні АТО але на другій, третій лінії чи ще ближче до тилу, мають прирівнюватися до пільг ветеранів війни. Кабінет Міністрів України частково цю ситуацію виправив прийнявши цю постанову. Але кардинально і остаточно це змінилося б з якби був підтриманий законопроект №3820. Саме в ньому говориться про статус УБД.

Ігор Лапін пропонує, щоб лише учасники безпосередніх боєзіткнень, тобто ті, які були в боях, сплачували 25% комунальних послуг. А учасники війни користувалися пільгами, які же є для учасників війни, і сплачували б 50% комунальних послуг.

Проте, проект закону так і лежить в стінах ВР, оскільки є «незручні» пункти, що стосуються люстрації високопосадовців, через які не дають пройти далі цьому документу, бо згідно законопроекту, особа, яка була в зоні АТО у відрядженні, попадає під люстрацію.

 

Залишити відповідь