Яценюк VS Порошенко

До завершення реєстрації кандидатів на пост Президента України ще залишилося декілька днів. Тому політичний розклад у виборчих перегонах може бути цілком неочікуваним.

Залишається невідомим, чи висуне партія «Народний Фронт» свого кандидата для участі у президентських виборах. А, якщо так, то кого? Як неодноразово заявляли представники НФ рішення про участь “Народного Фронту” буде прийнято з’їздом партії, який відбудеться 2 лютого 2019 року.

Окремо варто нагадати, що при створенні НФ у 2014 році об’єдналися кілька політичних груп, кожна з яких мала публічний вплив і свою самостійну історію: частина “Батьківщини”, Самооборона Майдану, комбати й волонтери; більше десяти впливових кандидатів по мажоритарних округах. Після добровільної відставки Уряду Яценюка в квітні 2016 року НФ залишився єдиною парламентською командою.

З’їзд «Народного фронту» матиме важливе значення для виборів. Висунення конкретного кандидата на пост Президента України так чи інакше вплине на хід кампанії. Чи стане таким кандидатом Арсеній Яценюк – вирішить з’їзд партії.

Що стосується впливу «Народного Фронту» на вибори, то слід зазначити, що, по-перше, в руках партії залишається потужний ресурс – фракція у Верховній Раді. Яка є однією з найбільших фракцій в парламенті. Важливо, що саме їхні депутати давали послідовно голоси за реформи.

По-друге, майже половина уряду, очільник МВС Арсен Аваков, секретар РНБО Олександр Турчинов також із «Народного Фронту», голова Верховної Ради Андрій Парубій в партії НФ. І не менш важливо – розвинута партійна структура та міжнародні зв’язки А. Яценюка.

По-третє, не варто забувати – цілком реалістичним є те, що «Народний Фронт» може в будь-який момент розгорнути виборчу кампанію, незважаючи на те, що проти НФ впродовж кількох років ведеться цілеспрямована брудна кампанія, в якій зацікавлений Кремль. Матеріальна та ресурсна база для цього є.

В разі висунення «Народним «Фронтом» кандидатом А. Яценюка, перспективи чинного Президента потрапити в другий тур, значно знизяться. Оскільки їхній електорат є спільним. Голоси розділяться. Щодо ресурсів, то вони більш-менш співмірні і цього може виявитись достатньо, аби у виборчих перегонах збити Петра Порошенка.

Не варто забувати, що реформи та зміни в країні, які зараз діють, це заслуга і команди «Народного Фронту». У випадку балотування Яценюка, Порошенку доведеться розділити «лаври від реформ». Проте, попри всі реальні можливості Арсенія Яценюка йти кандидатом на пост Президента, закрадається великий сумнів, що провладна партія, яка є частиною коаліції, піде проти діючого Президента та буде відтягувати у нього голоси.

Тому, після 3 лютого, коли вже всі кандидати подадуть документи до Центральної виборчої комісії, розвиток виборчої кампанії в Україні може бути цікавим та неочікуваним.

Залишити відповідь