«Це справа не лише моєї честі, а й «Айдару»: Ігор Лапін виграв суд у «Волинських новин»

Народний депутат з Волині Ігор Лапін виграв суд про захист честі, гідності та ділової репутації у видань «Волинські новини», «Волинь24», сайту 0332.ua та очільника партії Надії Савченко в області – Ігора Рицка, які опублікували недостовірну інформацію останнього.

Судове засідання відбулося у вівторок, 29 січня 2019 року, в Апеляційному суді Волинської області, повідомляє ВолиньPost.

В ньому взяли участь Ігор Лапін та його адвокат Олексій Ющенко. Жоден із відповідачів до суду не з’явився.

Підтримати народного обранця прибули його бойові побратими – бійці батальйону «Айдар».

Розглядали справу судді: Лілія Шевчук, Світлана Киця та Валентина Данилюк. Так, 25 жовтня 2018 року Луцький міськрайонний суд відмовив у задоволенні позову, тому Ігор Лапін подав апеляцію на це рішення.

Як повідомив Ігор Лапін, впродовж 27-30 березня 2017 року інтернет-ресурс «Волинські новини» опублікував три частини матеріалу “Герой-депутат чи все ж таки самозванець», “Нардеп чи самозванець “ветеран «Айдару» про Лапіна», де Ігор Рицко навів неправдиві факти не лише про самого народного депутата, а й про дії добровольчого батальйону «Айдар», зокрема про 2-ої штурмової роти «Захід», командиром якої і був Лапін.

Цю ж інформацію розмістили «Волинь24» та 0332.ua. У судовому засіданні Ігор Лапін навів ряд конкретних фактів і надав усі необхідні докази, зокрема, відео файли та ряд відповідей уповноважених органів на запити, що спростовують зазначене у публікаціях.

«Дискредитувати Лапіна – одна ситуація, дискредитувати батальйон – зовсім інша ситуація. Потім ці публікації використовувалися російськими ЗМІ для дискредитації добровольчого руху в Україні», – відзначив парламентар.

Самого ж Ігоря Рицка, як і в суді, так і на місці всіх описаних ним подій, ніколи не було, що й підтвердили свідки-«айдарівці» під час розгляду справи судом першої інстанції.

«Окрім того, що ці публікації паплюжать мої честь, гідність та професійну репутацію, багато моментів стосується війни та «Айдару», а це – не лише моя справа», – наголосив Лапін.

У підсумку, Апеляційний суд Волинської області скасував рішення суду першої інстанції та постановив нове рішення, яким повністю задовольнив позов народного депутата Ігоря Лапіна. Інформаційні ресурси «Волинські новини», «Волинь24», сайт 0332.ua та І. Рицко протягом місяця повинні опублікувати спростування неправдивої інформації про народного обранця та сплатити відшкодування за завдану моральну шкоду в розмірі 1 гривні.Таке рішення «айдарівці» та усі присутні в залі судового засідання підтримали оплесками.

Ігор Лапін додав, що 1 гривня моральної шкоди – символічна сума, яка показує вартість інформації на «Волинських новинах».

Варто зауважити, журналісти та редакція сайту “0332” ще півроку тому, на своєму сайті опублікували вибачення  за публікацію неправдивої інформації.

 

Залишити відповідь