Росія розпочала роботу над інвентаризацією Союзного договору з Білоруссю, – посол

Російська група в міжурядовій комісії РФ та Білорусі з поглиблення інтеграції двох країн розпочала роботу над інвентаризацією Союзного договору.

Про це повідомив інформаційному агентству ТАСС посол Росії в Білорусі Михайло Бабич, пише tsn.ua.

“Російська частина групи приступила до роботи. Зараз триває інвентаризація всіх положень Союзного договору за блоками: економічний, соціальний, з органів державного управління, з питань безпеки та військово-технічного співробітництва. Всі аспекти договору, які були закладені в 1999 році, розглядаються відповідними органами влади”, – заявив він.

За словами посла, після відповідної роботи всі пропозиції будуть винесені на розгляд білоруській стороні.

“Розраховуємо, що і білоруська сторона зробить те ж саме. Потім вже ми проведемо спільне засідання робочої групи, де предметно розподілимо завдання для того, щоб знайти всі рішення в рамках проекту (пропозицій щодо інтеграції) для доповіді президентам”, – підкреслив Бабич.

Нагадаємо, останнім часом розгорнулися неабиякі пристрасті між керівництвом Білорусі та Російської Федерації. Народний депутат Ігор Лапін переконаний, що Путін взяв Лукашенка за горло. Путіну вигідно аби був новий союз – тоді він зможе знову два рази балатуватися на пост президента, адже згідно російського законодавства, у Путіна останній термін президенства.

Перший публічний конфлікт стався під час Євразійського економічного форуму – президенти двох країн Олександр Лукашенко і Володимир Путін влаштували, що нехарактерно для них обох, публічну суперечку щодо цін на газ. Після обговорення розбіжностей у закритому режимі Лукашенко зізнався, що справа дійшла до вибачень один перед одним.

Наступний епізод стався через тиждень. До Бреста 13 грудня приїхав прем’єр Росії Дмитро Медведєв, де відкрито говорив, що Росія наполягає на створенні Союзної держави і виступив з конкретними пропозиціями щодо поглибленої інтеграції Білорусі. Йшлося про створення єдиного емісійного центру, єдиної митної служби, суду, впровадження єдиної валюти – російського рубля. Лукашенко на закиди Москви не соромився висловів, називаючи дії РФ “спробою інкорпорувати (приєднати – ред.) Білорусь”.

 

Пізніше Лукашенко заявив, що розмови щодо майбутнього приєднання Білорусі до Росії не відповідають дійсності і є “притягнутими за вуха”.

 

Залишити відповідь