Резонансна аварія у Харкові: знайшли нарколога, яка заявила, що Зайцева була твереза

У справі про смертельну ДТП на Сумській у Харкові знайшли важливого свідка, який переховувався від суду півроку. Мова йде про Олену Федірко – лікаря-нарколога, яка оглядала фігуранта провадження Олену Зайцеву, повідомляє Українська Правда.

Нарколог Олена Федірко заявила, що не переховувалася від правоохоронців та підтвердила свій акт огляду Олени Зайцевої.

Харківський нарколог Олена Федірко, яка перша оглядала фігурантку резонансного ДТП Олену Зайцеву, розповіла про те, що на місці не можна було визначити, чи знаходилася водій Lexus в стані наркотичного сп’яніння і більше було схоже, що у неї черепно-мозгова травма.

Про це вона заявила під час судового засідання 21 січня.

За словами медика, вона виявила в учасниці ДТП звужені зіниці і нестійку ходу, проте ці ознаки могли свідчити як про вживання заборонених речовин, так і про черепно-мозковій травмі.

“Явних ознак наркотичного сп’яніння у неї не було. Висновки були зроблені пізніше, на підставі хіміко-токсикологічного дослідження”, – розповіла Федірко.

 За її словами, у водія Lexus взяли достатню кількість біологічних матеріалів, зокрема 30 мілілітрів сечі для аналізу і 30 мілілітрів – для зберігання.

Також вона додала, що ще два флакона крові було взято для аналізу крові на алкоголь та наркотики. При цьому Федірко зазначила, що у Харкові не роблять аналіз крові на наркотики по крові.

На запитання, чи показали результати аналізів, чи була Зайцева під дією наркотиків, вона заявила, що наркотиків виявлено не було. Але згодом, після кількох уточнюючих запитань, медик погодилася, що у фігурантки ДТП все таки були виявлені опіати.

“Скажіть, чи опіати є наркотиком?”, – в черговий раз запитали у нарколога у суді, на що вона відповіла, що так, але попри це, продовжувала стверджувати, що Зайцева не була під наркотиками і припустила, що можливо вона приймала їх за кілька днів до аварії.

“Я була схильна, що у неї черепно-мозгова травма, після хіміко-токсиологічної експертизи також не прийшла до висновку, що вона була у стані наркотичного сп’яніння”, – запевнила Федірко.

На питання, чому вона вирішила, що у Зайцевої травма голови, лікар сказала, що бачила, що у дівчини був удар, чи то голови, чи то плеча, але при цьому на питання учасників суду додала, що крові або синців не було.

При цьому на уточнення, чи були у неї знайдені якісь ліки в аналізах, вона відповіла, що лікарських засобів у сечі не знайдено.

 

На уточнююче питання, на які критерії медик покладалася, коли оглядала Зайцеву на ознаки наркотичного сп’яніння і як вона могла визначити, чи було сп’яніння чи травма голови, нарколог заявила, що “Зайцева була адекватна ситуації”, а звужені зіниці і хитку ходу не могла розцінювати, як алкогольне або наркотичне сп’яніння, оскільки “у дівчини міг бути шок”.

Після численних питань адвокатів щодо наявності наркотиків у Зайцевої, нарколог не змогла дати однозначної і чіткої відповіді.

Щодо того, чому вона понад півроку не з’являлася на виклики поліції, лікар заявила, що ніхто її не викликав, вона весь час перебувала вдома, жодного разу не виходила з квартири, а на дзвінки не відповідала, бо “не було світла”.

Залишити відповідь