Як позбавитися від хропіння?

Сон необхідний людині так само, як повітря і вода. Він впливає на фізичний і психічний стан організму, якість шкіри і волосся. Але іноді це корисне і приємне проведення часу може порушуватися некомфортним сусідством — близьких, рідних, сусідів по купе. Але ще гірше, коли джерелом хропіння стає сама людина. Як уникнути цього? Чи обов’язково потрібно звертатися до фахівця чи можна лікувати хропіння народними методами.

Про це йдеться на сайті cikavosti.com.

Хропіння — це звичка чи хвороба? Хропіння виникає в тих випадках, коли шляхи в носоглотці або у роті виявляються заблокованими, і в результаті з’являються вібрації при такому утрудненому диханні. У деяких випадках хропіння стає симптомом захворювання, яке називається апное сну, коли дихання під час сну зупиняється або зменшується його амплітуда. У будь-якому випадку, незалежно від причин, встановлено, що від хропіння страждає більше третини людства серед тих, хто досяг повноліття.

Чи є ліки проти хропіння?

На думку фахівців, методи позбавлення від хропіння суто індивідуальні. В більшості своїй від хропіння страждають ті, хто зловживають алкоголем, мають проблеми з носоглоткою, а також ті, хто володіє надлишковою масою тіла. В окремих випадках для позбавлення від хропіння досить утриматися від алкоголю за пару годин до сну і куріння, яке, природно, ускладнює дихання. Величезна кількість пристосувань, які винайдені з метою позбавитися від хропіння, зможуть допомогти не всім. Подушки, капи, спеціальні ароматизатори спробувати можна, але невідомо, який засіб допоможе у кожному конкретному випадку. В більшості випадків вони не дуже зручні і впливають на зовнішні чинники появи хропіння: сухість повітря, положення тіла уві сні і т. д. Єдиним способом, що працює без винятків, є сон на боці. Найчастіше хропіння виникає у позиції «лежачи на спині», і щоб її уникнути, можна пришити на спину спального комплекту великі незручні гудзики. В цьому випадку організм відвикне від сну на спині і завжди буде приймати інші положення, в яких людина не хропе.

Небезпека хропіння

Незважаючи на безневинність хропіння, воно може стати показником серйозного захворювання. За статистикою близько 10 відсотків тих, хто страждає хропінням, мають захворювання — «обструктивне апное сну». Ознакою такої хвороби є головний біль після сну, втома після пробудження, відсутність концентрації протягом дня і т. д. Якщо не звертати уваги на ці симптоми, відсутність необхідного лікування може позначитися на появі проблем з роботою серця, ризиком розвитку цукрового діабету, інсульту. Тим не менш, щоб визначити необхідність лікування хропіння, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, який зможе знайти причини і призначити той чи інший спосіб боротьби з цим неприємним явищем. В окремих випадках призначається хірургічне лікування хропіння. Воно передбачає малоінвазивні методи та в деяких випадках застосування методів лазерної хірургії

 

Залишити відповідь