Вступ-2019: що зміниться для абітурієнтів (інфографіка)

Наприкінці минулого року Міністерство освіти затвердило нові правило прийому до вищих навчальних закладів.

«Слово і Діло» проаналізувало, в чому полягають головні зміни.

Станом на 2019 рік в Україні налічується 652 ВНЗ (для порівняння – в 2013/2014 навчальному році їх було 803), найбільше їх у Києві, Харківській та Дніпропетровській областях. Щоб вступити до одного з них абітурієнти тепер мають подавати заяву в електронній формі.

З 1 липня стартує реєстрація електронних кабінетів і завантаження необхідних для вступу документів, а з 10 липня розпочнеться прийом документів. Тим, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів або творчих конкурсів, заяву можна подати до 16 липня, для вступників на основі результатів зовнішнього незалежного оцінювання – до 22 липня.

Якщо абітурієнт розраховує вступити на бюджет, то може подати не більше 7 заяв на чотири спеціальності. Для охочих вчитися на контрактній основі обмежень немає.

Крім того, з цього року запрацює механізм першочергового зарахування тих абітурієнтів, які готові після закінчення навчання не менш ніж три роки відпрацювати в сільській місцевості. Це стосується медичних і педагогічних вишів. Також розширили пільги для учасників усіх бойових дій.

Зміни торкнулися й прохідних балів для вступу. Тепер мінімум – це 150 балівдля спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія» та 130 для«Фармація, промислова фармація», «Право», «Публічне управління та адміністрування», «Міжнародні відносини».

Для вступу на бакалавра до ВНЗ прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, окрім іноземних мов (за ними лише сертифікати 2018/2019).

Оприлюднити списки рекомендованих до вступу на бюджет абітурієнтів мають не пізніше 26 липня, хто вступив на контракт, дізнається про це не раніше, ніж 1 серпня.

Детальніше – на інфографіці.

Залишити відповідь