Які послуги увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 року

В 2019 році деякі медпослуги в Україні будуть безкоштовними. Йдеться про 54 діагностичні і лікувальні процедури, а доступними на безкоштовній основі вони стануть з 1 липня, але за умови направлення сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Пакет послуг покриває обстеження на найпоширеніші  хвороби внутрішніх органів, серця, легенів, скелету і 10 найпоширеніших  видів онкології в чоловіків і жінок. У 90% випадків цього буде досить, щоб сімейний лікар спільно з фахівцем установили діагноз і спланували лікування.

На охорону здоров’я в бюджеті-2019 заклали 2 мільярди гривень для компенсації за програмою “Безкоштовна діагностика”.

До безкоштовних медпослуг входить:

– 12 різних аналізів

– мамографія

– 5 видів рентгена (грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і навколоносові пазухи, ехокардіографія)

– моніторинг ЕКГ – 2 види тестів для визначення патологій серцево-судинної системи

– 6 видів УЗД (шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози)

– 4 види біопсії під контролем УЗД (щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних і передміхурової залоз)

– видалення новоутворень (м’яких тканин і шкіри в носі, гортані, вухах)

– ендоскопічні дослідження та операції одного дня (стравоходу, шлунка, дванадцятипалої і товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів)

Планується, що до безкоштовної діагностики увійдуть також ендоскопічні дослідження та операції одного дня: стравоходу, шлунку, дванадцятипалої і товстої кишки, сечового міхура, трахеї і бронхів (гістероскопія, колоноскопія, езофагогастродуоденоскопія тощо).

За планом програма «Безкоштовна діагностика» запрацює з липня 2019 року і стане наступним кроком трансформації системи охорони здоров’я.

Національна служба здоров’я почне оплачувати діагностичні послуги за направленням сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів за принципом «гроші йдуть за пацієнтом» на рівні амбулаторної спеціалізованої медичної допомоги.

«Безкоштовну діагностику» можна буде отримати безоплатно за направленням сімейного лікаря, терапевта чи педіатра.

Направлення на «Безкоштовну діагностику» — електронне, лікар зможе його оформити тільки через електронну систему охорони здоров’я.

З липня 2019 для того, щоб отримати електронне направлення на «Безкоштовну діагностику», пацієнту буде необхідно обрати свого лікаря і підписати з ним декларацію, якщо це не було зроблено раніше.

До програми «Безкоштовна діагностика» зможуть приєднатися комунальні поліклініки, лікарні, приватні діагностичні центри, які уклали договір з Національною службою здоров’я.

 

 

Залишити відповідь