Комік “слуга народу” – у президентських перегонах Франції

За два дні в Україні стартують президентські вибори. Більшість кандидатів, які будуть балатуватись на цей пост вже заявили про свої наміри.

Однак, загадкою залишається чи буде реєструватися кандидатом в Президенти актор, комік Володимир Зеленський.

Неодноразово він робив заяви, що думає над тим, аби спробувати себе ще в такій ролі. Політичне та експертне середовище всерйоз розглядають його як конкурента на виборчих перегонах. Деякі соціологічні дослідження стверджують, що в нього є шанси навіть пройти в другий тур виборів.

Але, як виявилось, Володимир Зеленський не перший комік та артист, який випробовує свої політичні амбіції.

У 1981-му році 36-річний комік Мішель Колюш став одним з найрейтинговіших кандидатів  в президенти Франції.  Як раніше повідомлялось в українських ЗМІ, знайшовши підтримку в 11%  електорату, комік активно розпочав свою передвиборчу кампанію – гастролі та жарти стали його інструментом. Як і в українського колеги-коміка, в Колюша були гострі та сороміцьки жарти на політичні теми.

Проте за місяць до виборів він зняв свою кандидатуру та закликав голосувати за іншого кандидата на високий пост.

Колюш залишився поза політичними процесами. Після виборів на зустрічі з діючим президентом Міттераном, за якого комік закликав голосувати,  Колюш шукав підтримки в глави держави на допомогу його соціальному проекту – виїздному ресторані для безхатьків або ж іншому не менш важливому проекті. Проте президент заявив, що він коміку нічого не винен і здобув перемогу виключно своїми заслугами.

Уже в 2005 році Жак Атталі, економіст з команди переможця у тих виборах, в книзі Це був Франсуа Міттеран відкриється, що стратагема з Колюшем – його рук справа. Коміка з самого початку вели як технічного кандидата Міттерана.

Чи буде реальним кандидатом в президенти, а не технічним  Володимир Зеленський, остаточно стане відомо після офіційного завершення реєстрації кандидатів – 3 лютого, 2019 року.

До слова, як і у французького коміка, в Зеленського, згідно деяким соцдослідженням, також 11% рейтингу.

1 коментар

  1. Степан сказав:

    Путінський проект щоб зробити з українців дурнів що не здатні керувати країною. Ще б Манатіка висунули на президента або на Мера в Луцьку..

Залишити відповідь