Які 4 пункти має виконати Україна, щоб отримати $3,9 млрд від Валютного фонду

Міжнародний валютний фонд схвалив програму допомоги stand-by для України на суму $3,9 млрд. Перший транш надійде у розмірі $1,4 млрд, інформує Gazeta.ua.

Далі відбуватиметься перегляд виконання програми для виділення наступних виплат кожні півроку.

Програма буде зосереджена на 4 пріоритетах:

– продовження поточної консолідації бюджету з метою зменшення держборгу;

– зниження інфляції зі збереженням гнучкого режиму валютного курсу;

– посилення фінансового сектору, сприяння відновленню активів і відродженню банківського кредитування;

– продовження реформ для вдосконалення процесів адміністрування податків, приватизації та управління.

“Українська влада успішно відновила макроекономічну стабільність і зростання за підтримки міжнародного співтовариства. Розсудлива фіскальна та монетарна політика, а також гнучкий режим обмінного курсу допомогли зменшити дефіцит фіскального та поточного рахунків. Резерви були частково відновлені”, – заявив в.о. голови МВФ Девід Ліптон.

За його словами, нова угода МВФ разом із підтримкою Світового банку та ЄC допоможе Україні покрити її фінансові потреби.

“Імплементація програми stand-by – предмет значних ризиків – як внутрішніх, так і зовнішніх. Українська влада зробила важливі кроки для їхнього пом’якшення. Йдеться про затвердження надійного бюджету на 2019 рік, підвищення тарифів на газ та опалення й ухвалення законодавства для вдосконалення управління у державних банках”, – додав Девід Ліптон.

Програма stand-by розрахована на 14 місяців, її загальний обсяг складе $3,9 млрд. Перший транш повинен надійти до 25 грудня 2018-го. Нова програма замінила програму розширеного фінансування, що повинна була завершитися у березні 2019-го.

Залишити відповідь