У столиці розпочався Об’єднавчий собор: що ухвалюватимуть

Києві розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я. Про це УНН повідомляє з посиланням на прес-центр Київської Паріархії.

“У Києві 15 грудня 2018 року зранку розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я, у якому беруть участь церковні ієрархи, священики та миряни”, – повідомили у Київській Паріархії.

“Архієреї мають прибути на цей собор разом зі священнослужителем, разом з представником або мирян, або монашества для участі в соборі. В порядку денному є створення церкви, ухвалення статуту і голосування за предстоятеля, який, як чітко сказано в запрошені від Вселенського патріарха, отримає з його рук Томос про автокефалію”, – розповів раніше радник Президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко.

При цьому він наголосив, що йдеться про незалежну автокефальну православну церкву “без будь-яких обмежень, компромісів, без будь-яких залишених залежностей від будь-якої церкви, включно з Вселенським патріархатом”.

“Екзархи Вселенського патріарха представлять до обговорення українським архієреям текст пропозицій до статуту. Синодом Вселенського патріархату такі пропозиції сформульовані. Вони базуються на позиціях Томоса про автокефалію і спрямовані на те, щоби цей Томос імплементувати в тіло статуту незалежної церкви”, – зазначив позаштатний радник Президента.

Водночас Павленко уточнив, що статут єдиної УПЦ буде ухвалюватися архієреями українських церков, і перед Собором мала бути “випрацювана та версія статуту, яка буде проголосована на Соборі”. “І очевидно, будуть вирішені питання щодо того, хто буде предстоятелем і як ця церква керуватиметься далі”, – розповів він.

Об’єднавчий собор має розпочатись о 10:00. Головувати на Соборі має представник Вселенського патріарха митрополит Галльський Еммануїл.

Президент України Петро Порошенко також очікується під час Собору.

Залишити відповідь