Обшуки у волинській поліції: правоохоронці створили СТО і “заробляли” на держзакупівлях

Працівників волинської поліції, зокрема колишніх, викрили у неправомірних діях – махінаціях щодо держзакупівель.

Таким чином спільники завдали державі шкоди на три мільйони гривень, – повідомляє прес-служба департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України. 

Керівництво волинської поліції запідозрило у фінансових оборудках окремих посадовців структурних підрозділів. Спільно з працівниками Волинського управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ здійснили перевірку, в результаті якої факти знайшли своє підтвердження.

Встановлено, що чинні посадові особи кількох підрозділів ГУНП у змові з колишніми посадовцями та фізичною особою-підприємцем (ФОП) створили фіктивну сервісну станцію технічного обслуговування автомобілів. Входячи до складу тендерного комітету ГУНП, вищезазначені посадовці здійснювали підроблення документів від імені власника «кишенькового» СТО щодо виконання усіх функцій при проведенні публічних закупівель.

Згодом при надходженні цільових бюджетних коштів на розрахунковий рахунок ФОП, виконувалися лише часткові роботи, а за бухгалтерськими документам списувалися значні суми за виконання затратних ремонтних робіт чи закупівлю необхідних запчастин.

Таким чином, за час цих проведених держзакупівель від імені ГУНП, аферисти незаконно збагатилися майже на три мільйони гривень бюджетних коштів.

За матеріалами внутрішньої безпеки НПУ Головним слідчим управлінням Національної поліції України було розпочато кримінальне провадження за ч.5 ст. 191 КК України. У межах справи слідчими ГСУ НПУ, працівниками ДВБ та ДЗЕ у Волинській області проведено 12 санкціонованих обшуків за адресами проживання фігурантів кримінального провадження та у їхніх службових кабінетах. Вилучено фінансову, бухгалтерську документацію, печатки, оргтехніку, чорнові записи, цифрові носії, інше.

Наразі тривають подальші слідчі дії. Встановлюються усі причетні до махінацій особи задля притягнення їх до кримінальної відповідальності. У разі доведення вини учасникам змови загрожує позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

Залишити відповідь