РФ може вдатися до агресії у Балтійському морі для захисту «Північного потоку-2», – DiXi Group

РФ може використовувати «агресивні дії», подібні до тих, які відбуваються в Азовському морі, для розширення присутності в територіальних водах Данії та Німеччини під приводом захисту будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Про це йдеться у заяві аналітичної групи DiXi Group.

«Агресією в Керченській протоці РФ порушила низку міжнародних угод. Зокрема, Конвенцію ООН про морське право, яка вимагає свободу морських перевезень, а також згадані вище двосторонні українсько-російські угоди про Керченську протоку і Азовське море», – підкреслюють експерти.

В аналітичній групі наголошують, що РФ може використовувати «подібні агресивні дії» для збільшення свого впливу в територіальних водах Данії та Німеччини і виключних економічих зонах Фінляндії, Данії, Швеції і Німеччини у контексті будівництва газопроводу «Північний потік-2».

«Можна очікувати, що Росія буде використовувати захист газопроводу «Північний потік-2» як виправдання для розширення своєї присутності в територіальних водах цих країн», – пишуть аналітики.

«Одного разу російські сили – регулярна армія, приватні військові компанії або підрозділи безпеки «Газпрому» – можуть зайти в 12-мильну зону, як у випадку з Україною, але не виключено, що не буде прямої реакції, щоб не підвищувати напруженість», – йдеться у заяві.

DiXi Group зауважує, що у 2007 році в РФ прийняли закон, який дозволяє компаніям «Газпром» і «Транснефть» використовувати приватні підрозділи безпеки і купувати зброю – під приводом захисту стратегічної інфраструктури від терористичних нападів.

«Також є загроза у Балтійському морі. РФ може використовувати «Північний потік-2» для контролю руху суден. Починаючи з формальних процедур, потім, як у випадку з Україною, це може перейти на рівень більш агресивного контолю та блокування кораблів, впливу на торгівлю в регіоні», – заявляють експерти.

Підкреслюється, що превентивні дії Заходу можуть включати: засудження агресії РФ в Азовському морі, «недвозначну ознаку готовності» до військової підтримки через розширення НАТО, скасування дозволів, наданих для «Північного потоку-2».

Як повідомлялось, будівництво газопроводу «Північний потік-2» через Балтійське море вже почалося і, як очікується, буде завершене до кінця 2019 року.

Nord Stream 2 AG, компанія-оператор газопроводу «Північний потік-2», повідомила, що понад 200 кілометрів морської частини трубопроводу вже побудовано.

Залишити відповідь