Генсек НАТО закликає РФ повернути свободу українським морякам, сподівається на спокій і стриманість сторін

Генсек НАТО Єнс Столтенберг закликав у понеділок Росію повернути свободу українським морякам, затриманим унаслідок інциденту в Керченській протоці.

“Ми закликаємо Росію негайно повернути свободу українським морякам і повернути затримані вчора кораблі”, – сказав він на прес-конференції, інформує Інтерфакс-Україна.

Є.Столтенберг також зазначив, що НАТО закликає “до спокою і стриманості”. При цьому генсек наголосив, що в цьому разі “немає виправдання застосуванню сили проти українських кораблів і моряків”.

Генсек НАТО наголосив, що всі члени Альянсу в понеділок на зустрічі з українськими представниками “висловили повну підтримку суверенітету і територіальної цілісності України”.

Також він закликав РФ забезпечити вільний доступ України до її портів і забезпечити вільне переміщення українських суден Керченською протокою і Азовським морем.

Є.Столтенберг назвав інцидент у Керченській протоці серйозним. “Але ми маємо працювати, щоб домогтися деескалації, спокою і стриманості”, – додав генсек, пояснивши, що в ситуації, що склалася важливо не допустити виходу кризи з-під контролю.

Відповідаючи на запитання журналіста про плани запровадження воєнного стану в Україні, Є.Столтенберг зазначив, що отримав запевнення від українського президента Петра Порошенка про те, що такі заходи не завадять роботі демократичних інститутів і не створять проблем під час підготовки до президентських виборів.

1 коментар

  1. Волинянин сказав:

    Гнилій імперії тільки і лишилося воювати з Україною

Залишити відповідь