Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору (відео)

У суботу, 24 листопада в Україні відзначається День пам’яті жертв Голодомору – мільйонів загиблих в результаті штучного голоду селян радянської України, знищених сталінським режимом у 1932-1933 роках.

Голодомор був цілком свідомою політикою Сталіна щодо українського селянства, актом примусу та залякування, відповіддю на непокору та опір українців політики насильницької колективізації.

Народний депутат Ігор Лапін вважає голодомор – однією із найтрагічніших сторінок нашої історії.

“Це злочин проти людства, який мав на меті заморити голодом Україну як народ і як націю. Кати хотіли зломити волю нашого народу, знищити ідентичність. Волині, як і Галичині, Україна завдячує мільйонами врятованих життів, які ворожій імперії не вдалося заморити. Але було втрачено десятки мільйонів життів, за що Московія ніколи не розплатиться, а ми – ніколи не пробачимо. Волинь не була найбагатшим регіоном Великої України, однак раз-по-раз прихищала мільйони подніпрян, котрих виганяв з рідних хат московський терор і зумисний голод”, – написав нардеп на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук.

“Сьогодні Москва продовжує свою політику проти національного існування України. Росія хоче бачити Україну васальною державою. На Сході продовжують помирати наші воїни. Ми повинні пам’ятати про Голодомор, ми повинні шанувати тих, хто проливав кров та помер на майдані. Честь нації – це також і вміння відстояти честь її героїв. Ті, що віддали життя за Україну, – не абстрактні прізвища, але люди, живі люди. Пам’ятаємо…”, – додав він.

Сьогодні о 16:00 проводиться пам’ятна хвилина мовчання на честь загиблих під час Голодомору в 1932-1933 роках. При цьому в рамках всеукраїнської акції “Запали свічку” у багатьох будинках біля вікон встановлюються вогники.

Голодомор – одна із найтрагічніших сторінок нашої історії. Це злочин проти людства, який мав на меті заморити голодом Україну як народ і як націю. Кати хотіли зломити волю нашого народу, знищити ідентичність. Волині, як і Галичині, Україна завдячує мільйонами врятованих життів, які ворожій імперії не вдалося заморити. Але було втрачено десятки мільйонів життів, за що Московія ніколи не розплатиться, а ми – ніколи не пробачимо. Волинь не була найбагатшим регіоном Великої України, однак раз-по-раз прихищала мільйони подніпрян, котрих виганяв з рідних хат московський терор і зумисний голод. Сьогодні Москва продовжує свою політику проти національного існування України. Росія хоче бачити Україну васальною державою. На Сході продовжують помирати наші воїни. Ми повинні пам'ятати про Голодомор, ми повинні шанувати тих, хто проливав кров та помер на майдані. Честь нації – це також і вміння відстояти честь її героїв. Ті, що віддали життя за Україну, – не абстрактні прізвища, але люди, живі люди. Пам'ятаємо…

Gepostet von Игорь Александрович Лапин am Samstag, 24. November 2018

 

Залишити відповідь