Фахівці назвали причини обміління Світязю (відео)

На центральному пляжі у селі Світязь вода істотно відійшла від берега і утворилися острівці з піску, які протяглися на декілька десятків метрів. Тож місцеві витягують із води човни, хоча ще місяць тому вони ще були у воді.

Про це йдеться у відео на сторінці UA: Волинь у соціальній мережі Facebook.

Мешканка Шацька Аліна Гаврось зізналася: не пам’ятає, аби вода у Світязі так відступала.

Чому озеро так обміліло, фахівці називають кілька версій.

Інспектор Держекоінспекції Олександр Ткачук зазначив: «Найперше питання полягає у Хотиславському кар’єрі. Його розробка впливає на ситуацію на Світязі. А другий фактор – це погодні умови. У нашому районі осінь була дуже суха, без дощів, літо було сухе».

«Бачимо невтішну картину, зменшився рівень води. Хотілося б сказати, що це пов’язано насамперед зі змінами кліматичних умов. Весна переходить в літо різко, літо – в осінь, і воно довше за тривалістю, тобто випаровування води збільшується. Недостатня кількість опадів створює таку ситуацію, що міліють озера», – додав старший науковий співробітник Шацького національного природного парку Петро Юрчук.

За даними начальника Волинського обласного управління водного господарства Ростислава Кравчука, тенденцію до обміління волинських водойм спостерігають із 2014 року.

Найглибше в Україні озеро міліє

Найглибше в Україні озеро Світязь міліє. Про це журналістам Суспільного розповіли місцеві мешканці. Що стало причиною цього — дивіться у сюжеті.

Gepostet von UA: Волинь am Freitag, 16. November 2018

Залишити відповідь