У Польщі затримали роботодавця за використання українських заробітчан для примусових робіт

Співробітники Морського відділу Прикордонної служби Польщі затримали 42-річного поляка. Він використовував поляків та іноземців, зокрема українців, для виконання примусової роботи на будовах, повідомляє Gazeta.ua.

За 2 роки його жертвами стали 540 людей, які не одержали щонайменше 4,5 млн злотих (понад 1 млн євро) заробітної плати та інших виплат.

На слід злочинної діяльності 42-річного чоловіка польські прикордонники натрапили рік тому під час перевірки фірми у Вейгеровському повіті Поморського воєводства. Чоловік через оголошення знаходив для роботи на будовах поляків, а також громадян України, Білорусі, Грузії та Молдови.

Спочатку вони працювали у фірмі чоловіка, де з них вибирали тих, кому найбільше була потрібна робота, а також слухняних і піддатливих впливу і маніпуляціям. Таких працівників фірма чоловіка відправляла на роботу на будови у Польщі та Швеції.

За інформацією слідства, з працівниками не підписували угоди або складали їх незрозумілою для них мовою, часто відбирали їхні паспорти та інші документи, а зарплатню не платили взагалі або тільки її невелику частину.

Коли працівники нагадували про зарплату, їм погрожували депортацією або безпідставно звинувачували у крадіжці, надсилаючи заяви до правоохоронних органів. 42-річний чоловік організував навіть обов’язкові робітничі зібрання, під час яких залякував, принижував, ображав і навіть бив працівників.

Організатор шахрайства використовував невиплачені заробітчанам гроші для розвитку своєї чинної господарської діяльності. За словами слідства, йому у цьому допомагали 2 жінки, котрі здійснювали десятки банківських операцій між кількома сотнями банківських рахунків для приховування джерела походження коштів.

42-річному чоловіку висунули звинувачення у торгівлі людьми, за що йому загрожує щонайменше 3 роки позбавлення волі. Жінок звинуватили у відмиванні коштів. За це передбачене покарання до 10 років ув’язнення.

1 коментар

  1. Українець сказав:

    Поляки рахують українців за тупих папуасів що мають працювати за тарілку баланди і штани з гуманітарки.

Залишити відповідь