Кабмін підготував нові пенсійні правила: що чекає на українців

Міністерство соціальної політики розробило законопроект про професійні пенсії, який незабаром розглянуть на Кабміні. Додатковий податок і право отримувати другу пенсію отримають українці не старше 35 років, які працюють у шкідливих умовах.

Роботодавців зобов’яжуть платити за них більше, а отримані гроші покриють додаткові витрати, йдеться у матеріалі OBOZREVATEL. Якщо раніше Пенсійний фонд виплачував пенсію на пільгових умовах (тим, хто, наприклад, виходив на заслужений відпочинок раніше), але зайві витрати компенсував за рахунок роботодавця, то зараз ці виплати стягуватимуть поетапно. Проблема в тому, що деякі шахти і заводи закрилися, а пенсіонери — лишилися. Тому компенсувати їхні високі пенсії не було кому.

Куди підуть гроші:

  • У приватний пенсійний фонд.

Скільки заплатять:

  • Перший список (найшкідливіші роботи) — на 15% більше (37% соцвнеску);
  • Другий список (шкідливі роботи) — на 7% більше (29% соцвнеску).

“Страхові внески здійснюватимуться за рахунок підвищеної ставки ЄСВ на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування на 15% — за осіб, зайнятих на роботах з особливо шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 1, на 7% — за осіб, зайнятих на інших роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2”, — йдеться у розробленому Мінсоцполітики законопроекті.

Залишити відповідь