Межа свободи слова, або про право і зловживання правом, – Ігор Лапін

“Не потрібно боятися відстоювати свою позицію”, – пише на публійчній сторінці в соціальній мережі Фейсбук народний депутат Ігор Лапін, який є одним із співавторів постанови щодо перевірнки Радою нацбезпеки і оборони і можливого включення в санкційний список телеканалів “112” та “NewsOne”

“Верховна рада не є слідчим органом і не зобов’язана проводити розслідування. Я став співавтором постанови 9157, тому що, для прикладу, коли знімаємо недоторканність з народних депутатів ми підтверджуємо рівність всіх перед законом. В державі не може бути правих і правіших. Тобто, парламент надає дозвіл на проведення відповідної перевірки.
Стосовно телеканалів: до мене, як до народного депутата, звернулося багато громадян саме з цього приводу і петиція, для мене, тут лише доповнення до тих звернень, а не основа. Не в моїй компетенції вирішувати питання накладення санкцій на телеканали. Особисте звернення в РНБО – це “голос вопіющого в пустині”. Відповідно до Закону “Про санкції” правом звернення наділені – ВРУ, КМУ, СБУ. Зважаючи не це була зареєстрована постанова і 229 депутатів її підтримали. Це ставить всіх на один рівень перед законом, в тому числі 112 і NewsOne, бо не буває святих і святіших, недеторканих і “торканих”, – написав нардеп.

Ігор Лапін пояснив, що питання, які для когось, можливо, і не зручні, передбачають цілком логічні відповіді.

“1.Чи вчиняли журналісти ганебні пропагандистські дії? Я відповідаю, так вчиняли і постійно вчиняють. До прикладу: подивіться передачі Піховшека, подивіться Кирила Кулікова, який у відповідь пособникам окупантів з ОРДЛО щиро обіцяє, що бійці української армії “ответят за убийства, геноцид и массовые жертвы” серед “мирного населения Донбасса”.
2. Чому постановц розглядав Комітет з національної безпеки, а не свободи слова – тому, що це війна, в тому числі на інформаційних теренах.
3. З приводу порушення Конституції – ні-фі-га. Конституційне право на свободу слова не дає підстав зловживати цим правом. У відповідності, до міжнародних конвенцій право може бути обмежено, у разі загрози для національної безпеки. Легко журналістам розповідати європарламентарям про нібито порушення права на свободу слова. А чому ж тоді ВИ , панове, приховуєте про ваше зловживання цим правом.
4. Претензії є і до журналістів, і до гостей студії, і до редакційної політики телеканалів, за те, що
1. надають медійні майданчики для представників ОРДЛО, сепаратистів і їх посібників, дії котрих призвели до війни на сході. Це не є свобода слова – це є антиукраїнська діяльність на замовлення Кремля.
2. Дії таких псевдожурналістів розцінюю, як роботу диверсійних груп в українському інформаційному просторі.
Питання щодо фінансування, кінцевих бенефіціарів, ліцензії на всеукраїнські новини чи лише на розважальні програми по декількох областях це все потребує досліджень, перевірок та експертиз”, – вказано в дописі в соціальній мережі.

“Якщо у 112 та NewsOne немає фінансування з боку бізнес структур дотичних до Медведчука-Марченко, котрі є ексклюзивними постачальниками палива терористам, якщо немає прославляння гіві та моторол, то вам немає чого боятися. Крапки у цих питаннях можуть поставити лише розслідування, експертизи, рішення РНБО та Указ Президента. Народні депутати обмежені в таких можливостях. Отже, постанова ВРУ – це не рішення, а відкриття дверей для перевіки з цього приводу”, – додав Лапін

“Відповіді деяких колег, про те що не розібрався чи перепутав зелену з червоною кнопкою вважаю просто “відмазкою муму”. Маніпулятивні сюжети з такими “муму” не роблять честі й журналістам. Майте справу з сильними!”, – підсумовуючи написав нардеп.

Залишити відповідь