Як дізнатися розмір своєї субсидії: формула розрахунку (інфографіка)

Кому і в якому розмірі призначать субсидію, вирішують в спеціальному відділі призначення і розрахунків соціальної допомоги. Процедура нарахування скрізь однакова: до спеціаліста потрапляє заява від претендента на субсидію і заповнена ним декларація про доходи. З цих документів працівник вносить дані в комп’ютерну програму.

Про це інформує Сегодня.ua.

Як тільки дані заявника потрапляють в програму, комп’ютер автоматично перевіряє громадянина по базах Держфіскальной служби та Пенсійного фонду. Це потрібно, щоб дізнатися про доходи і витрати претендента на субсидію. Автоматична перевірка триває приблизно п’ять днів, а після цього вся інформація в електронному вигляді передається назад, до відділу соціального забезпечення.

“Після отримання цієї інформації ми проводимо розрахунок”, – розповідає головний спеціаліст відділу призначення та розрахунку субсидій Оксана Сингаївська.

У комп’ютерну програму вже внесені тарифи і норми споживання по кожній комунальній послузі. Програма об’єднує їх з даними про доходи заявника та за спеціальною формулою вираховує, скільки він сам може платити за “комуналку”, а скільки відшкодує держава.

“Чим вищий дохід – тим менший розмір субсидії”, – попереджає Сингаївська.

Обов’язковий відсоток платежу – це сума, яку громадянин в будь-якому випадку повинен платити за “комуналку”. І саме від цього відсотка залежить розмір субсидії. Вираховується він за спеціальною формулою, яку вивела ще в 1995 році група українських учених при Міністерстві соцполітики.

Формула вже внесена до комп’ютерної програми, тож розрахунок відбувається автоматично. Але якщо знати формулу, можна і самому розрахувати розмір своєї субсидії.

ФОРМУЛА РОЗРАХУНКУ СУБСИДІЇ

Спочатку потрібно з’ясувати середній дохід на одну людину в сім’ї. Для цього доведеться підрахувати сукупний сімейний дохід за місяць – це сума зарплат і пенсій всіх, хто проживає з вами (навіть якщо вони прописані в іншому місці).

Сукупний сімейний дохід потрібно розділити на кількість всіх, хто проживає в квартирі.

Отримана цифра і буде середнім доходом на одну особу в сім’ї. Тепер цю суму потрібно розділити на прожитковий мінімум (1777 грн), а потім розділити ще на два. Те, що вийшло, множимо на 15.

Отримана сума – це обов’язковий відсоток платежу.

Щоб перевести цей відсоток в гривні, його потрібно помножити на сукупний сімейний дохід за місяць. В результаті вийде сума обов’язкового платежу– стільки сім’я повинна сплачувати за комунальні послуги.

Далі дивимося в платіжку за минулий опалювальний сезон. Якщо сума, яка вийшла після розрахунків, менша, ніж та, що ви сплачуєте за комунальні послуги, у вас є право на субсидію.

Щоб дізнатися розмір субсидії, потрібно від загальної суми за “комуналку” відняти суму обов’язкового платежу. Тобто за комунальні послуги ви будете вносити тільки обов’язковий платіж, все інше погашатиме субсидія.

РОЗРАХУНОК СУБСИДІЇ НА ПРИКЛАДІ

Візьмемо сім’ю, в якій є працюючий чоловік, дружина в декреті, трирічна дитина і бабуся-пенсіонерка. Вони живуть у двокімнатній квартирі і за тарифами повинні платити за комуналку 2500 гривень.

Зарплата чоловіка становить 7000 гривень, щомісячна допомога дружині на дитину – 860 гривень, пенсія бабусі – 2000 гривень. Тобто сукупний дохід сім’ї становить 9860 гривень.

Тепер потрібно порахувати середній дохід на одного члена сім’ї. 9860 ділимо на чотири, тому що в родині чотири особи. Результат: 2465 гривень на одного в місяць. Цю суму за формулою потрібно розділити на прожитковий мінімум і ще раз ділимо на коефіцієнт 2 і множимо на 15. В результаті буде 10,4 – обов’язковий відсоток платежу.

Множимо 10,4 % на сукупний дохід всієї родини. Виходить 1025, 44 грн. Це сума, яку родина обов’язково повинна платити за “комуналку”. Але за квитанціями вони повинні віддавати більше – 2500 гривень. Тому вони мають право на субсидію в розмірі 1476,56 грн.

Цей алгоритм починає діяти після того, як людина приходить до відділення служби соцзабезпечення і пише заяву. Але є і ті, кому субсидія продовжується автоматично, без походів в держустанову. Ці громадяни отримують повідомлення про призначення та скасування субсидії поштою.

Іноді виникають і помилки в розрахунках – через збої в комп’ютерній системі. Може бути так, що неправильно розрахований розмір субсидії або в “пільзі” відмовили безпідставно. Кращий спосіб перевірки – самостійно розрахувати свою субсидію і порівняти з результатом служби соцзабезпечення.

4 коментарі

 1. Влад сказав:

  Во первых в третьем абзаце снизу вы забыли поделить на 100.Во вторых не надо лапшу вешать, население должно получать субсидию то что выше 15 процентов от совокупного дохода семьи, не надо пудрить мозги . По вашим расчетам у меня получается 36.93 процента, в Европе такой коммуналки нет Вы нас грабите от дохода я должен платить 6462 грн, ГРАБЕЖ.

 2. МАРГО сказав:

  Расчет не верен ! прожиточный минимимум для пенсионеров другоу и процент оплаты за ком услуги тоже не 15% а 10%…..

 3. Ростислав сказав:

  бабуся-пенсіонерка это не семья! семя муж жена и ребенок)

 4. сергей сказав:

  какие нормы потребления услуг? От этого что нибуть зависит? Сколько я смогу их взять по счетчикам?А по теплу?Нагреют до зноя и я вынужден платить?

Залишити відповідь