Що вдалося змінити в охороні здоров’я за рік?

Рік тому, 19 жовтня 2017 року, Верховна Рада  проголосувала за історичний для України Закон про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення, а 28 грудня 2017 року цей закон підписав Президент України.

Народний депутат Ігор Лапін також голосував за Закон про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення.

Що вдалося змінити в охороні здоров’я за цей рік завдяки Закону?
Принцип «гроші йдуть за пацієнтом» став реальністю і вже дав перші результати!

Власний лікар для кожного

Понад 19 мільйонів українців, майже кожен другий українець вже обрав свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.
Незважаючи на те, що кампанія «Лікар для кожної сім’ї» розпочалась тільки 1 квітня 2018 року, дослідження вже демонструють помітне зростання задоволеності громадян своїм терапевтом або сімейним лікарем.

Національна служба здоров’я України

30 березня в Україні з’явилася Національна служба здоров’я України (НСЗУ) — оператор, що направляє гроші за пацієнтами у ті медзаклади і до тих лікарів, яких обрав пацієнт.
Національна служба здоров’я підписала договори з 623 медичними закладами, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. За 4 місяці Нацслужба здоров’я оплатила послуги первинної медичної допомоги за єдиним тарифом у цих медзакладах на 1,6 млрд грн.
Вперше держава почала оплачувати лікування українців у приватних медичних закладах на єдиних умовах з комунальними. Це створило здорову конкуренцію на ринку медичних послуг.

Нові зарплати медиків 

У ефективних медичних закладах, що уклали угоди з НСЗУ, зарплати медиків зросли майже втричі. Адже медичні заклади, що почали працювати з Нацслужбою здоров’я, отримали оплату за медичні послуги подекуди майже вдвічі більше порівняно з тим, скільки вони отримували за старими правилами. Крім того, медичні заклади, які пройшли реорганізацію і стали підприємствами вільно господарюють — самі визначають свою зарплатну політику та витрати.

Медичні послуги сімейного лікаря 

У липні пацієнти та медики вперше отримали чіткий перелік послуг первинної медичної допомоги, які Національна служба здоров’я гарантовано оплачує.
Розпочата реформа системи охорони здоров’я — одна з головних причин, завдяки якій Україна посіла 50-те місце серед 157 країн світу в рейтингу Світового банку Індекс людського капіталу 2018.
Це тільки початок змін в охороні здоров’я. Попереду — довгий і складний шлях трансформації. І кожен тут має своє завдання: і МОЗ України, і Національна служба здоров’я України, і народні депутати, і місцева влада, і медики, і пацієнти. Але почався цей шлях у залі Верховної Ради України у жовтні 2017 року. І підтримкою змін, відчутних для кожного громадянина України, ви назавжди вписали своє ім’я в історію.

Залишити відповідь