Російська православна церква розірвала стосунки з Вселенським патріархатом

Російська православна церква розриває євхаристійне спілкування з Вселенським патріархатом через його рішення щодо автокефалії для української православної церкви.

Про це повідомляє ВВС Україна.

Таке рішення ухвалив у понеділок синод РПЦ, повідомив журналістам на брифінгу після закінчення засідання синоду Іларіон, митрополит Волоколамський, голова відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату.

“Сьогодні було прийнято рішення про повний розрив євхаристійного спілкування”, – заявив він.

Всі рішення Константинополя, за словами Іларіона, на думку РПЦ – незаконні.

“РПЦ не приймає цих рішень і не буде ним слідувати. Церква, яка вступила в спілкування з розкольниками, виключила себе з поля православної церкви. Саме тому ми вимушені розірвати відносини з Константинополем, оскільки вони ідентифікували себе з розколом”, – додав Іларіон.

Що означає припинення євхаристійного спілкування?

Засідання синоду тривало понад сім годин. Обговорення відбувалося за зачиненими дверима, додає кореспондент ВВС з Мінська.

Рішення припинити євхаристійне спілкування означає, що віряни РПЦ не можуть причащатися в храмах Константинопольського патріархату, а священики та ієрархи не зможуть здійснювати спільних богослужінь.

Такий крок – вища міра інституційних церковних санкцій.

Цей крок РПЦ став відповіддю на рішення синоду Константинопольського патріархату про надання автокефалії (незалежності) православній церкві, яку в недалекому майбутньому планують створити в Україні.

Крім того, Константинопольський патріархат зняв анафему (відлучення від церкви) з голови невизнаної Української православної церкви Київського патріархату Філарета і скасував документ 17-го століття, за яким, як вважає РПЦ, в її юрисдикцію були передані території нинішньої України.

Прес-секретар патріарха Московського Кирила Олександр Волков заявив, що, прийнявши таке рішення, Константинополь “перейшов червону межу”.

Синод РПЦ у Мінську мав, за словами Волкова, дати “адекватну і жорстку відповідь” на кроки Константинополя.

Боротьба за Україну

У квітні цього року дві невизнані українські церкви – автокефальна церква і церква Київського патріархату – звернулися до Константинопольського патріарха Варфоломія з проханням про дарування автокефалії.

Це прохання підтримали своїми зверненнями президент і парламент України.

За словами Петра Порошенка, питання автокефалії для українського православ’я “виходить за рамки церковного життя і є предметом української національної безпеки”.

Очікується, що в нову церковну структуру, автокефалію якої може визнати Константинополь, увійде духівництво та віряни двох невизнаних церков, а також охочі приєднатися до них ієрархи церкви Московського патріархату – структурної частини РПЦ.

Москва виступає різко проти надання українському православ’ю автокефалії. Вона вважає Україну частиною своєї канонічної території, а також не згодна з твердженням Константинополя, що саме він має повноваження дарування автокефалії православних церков своїм одноосібним рішенням.

Рішення Константинополя відправити в Україну екзархів, які повинні були готувати рішення про дарування автокефалії на місці, вже призвело до суттєвого охолодження відносин між ним і Москвою.

В кінці вересня РПЦ оголосила про частковий розрив відносин з Константинополем, а його рішення, ухвалені минулого тижня, за словами деяких представників Російської церкви, повинні були призвести до повного припинення євхаристійного спілкування з Константинополем і оголошення патріарха Варфоломія єретиком.

 

1 коментар

  1. Василь сказав:

    Росія країна дебілів та кретинів. Доїдає останні обідки своєї імперії. Самі усе знищують щоб нікому нічого не дісталося.
    Слава Україні!

Залишити відповідь