Ігор Лапін: Кремль знайшов новий інструмент пропихування своєї «дружби»

Цинізм Кремля – річ загальновідома. Викликає обурення, що міжнародна організація Sport for all, прокремлівської номінально «міжнародної» структура, пропонує футбольним збірним України та Росії провести товариський поєдинок на нейтральній території.

Про це пише народний депутат Ігор Лапін в своєму блозі на Цензор.Нет.

Маю надію,- пише народний депутат, – що місцева федерація футболу не зганьбиться, втримається від недопустимих кроків та гідно відповість хамам із SfA. Направив депутатське звернення до українського представництва SfA і у відповідні ограни щодо них, щодо джерел фінансування даної структури. Ми маємо бути пильними, щоб не стати обєктом маніпуляцій ворога.

Таку пропозицію приурочили 27-й річниці встановлення дипломатичних відносин між обома державами. За словами голови організації Яніса Кузінса, офіційно обидві федерації отримають відповідне повідомлення вже наступного тижня. У випадку згоди обох сторін поєдинок може пройти, наприклад, в Сербії.

“Ми вже підготували відповідне звернення до Російського футбольному союзу та Федерації футболу України. Відправлено його буде на наступному тижні. Спорт – це дружба, і попри те, що він повинен залишатися поза політикою, він є важливою складовою для налагодження відносин.

Ми сподіваємося, що всі сторони нас почують і підтримають цю ініціативу. Це було б не менш важливо, якби один проти одного зіграли команди з вищої української і російської ліг. Зовсім не обов’язково, щоб матч проходив під егідою УЄФА, так як Союз європейських футбольних асоціацій у 2014 році прийняв рішення з міркувань безпеки не допускати зустрічей російських і українських команд. Ми впевнені, що спортивні заходи за участю спортсменів з двох країн можуть проходити в дружній атмосфері”, – заявив Кузінс.

Україна та Росія ще жодного разу не проводили між собою товариських поєдинків. В історії протистоянь команд є лише 2 матчі відбору до Євро-2000 – в першій грі у Києві українці здолали росіян 3:2, а у Москві суперники після легендарного гола Шевченка розійшлися миром 1:1.

Ти їх в двері – вони у вікно. Кремль знайшов новий інструмент пропихування своєї «дружби»: маріонеткову «міжнародну спортивну організацію», котра просто і без затій запропонувала «а давайте ви пограєте в футбол – ну кому яка різниця, скільки українців вбито російською армією. І нічого, що Союз європейських футбольних асоціацій проти!».

Це продовження тієї ж тактики заперечення війни: коли українських школярів везуть на «екскурсію» до Москви, коли українських спортсменів запрошують на російські арени (і Усік повівся, не втримався – і навіть не він один), коли Росія в ЄС всіма силами організувати будь-що «спільне російсько-українське» – виставку, презентацію, вечірку. Щоб наводити ці приклади і переконувати європейських політиків: ну ж ви бачите – яка війна, ми прекрасно співпрацюємо, Крим наш, Україна змирилась, а на Донбасі громадянський конфлікт!

Найгірше, що проросійському пулу політиків вдалось отруїти суспільство брехливою байкою «спорт поза політикою» на продовження брехні «це політики воюють, а народи прекрасно дружать». Відповідно, можна очікувати будь-яких кроків від ФФУ та громадських структур, підтримуваних проросійськими партіями. Вони дійсно можуть просто взяти і погодитись на «товариський матч».

Звісно, ми сподіваємось на адекватну реакцію і жорстку відповідь на подібну зухвалість від тієї ж ФФУ. Однак надійніше буде перестрахуватись: уважно проконтролювати, аби відповідь і дії вітчизняних футбольних чиновників були дійсно належними.

 

 

Залишити відповідь