В Україні дозволили встановлювати лічильники тепла в старих будинках

Кабмін дозволив встановлювати прилади-розподілювачі на опалювальні прилади у старих будинках з вертикальною системою опалення.

Про це у Facebook повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

“Це можливість заощаджувати споживання тепла і платити винятково за власним лічильником. Обрати оптимальну систему індивідуального обліку можна за технічної можливості інженерних систем у будинку. Раніше індивідуальний (поквартирний) облік був доступний лише для мешканців будинків з горизонтальною системою опалення. Мешканці старих будинків, де відсутня технічна можливість встановити індивідуальний лічильник, сплачували за обсяг тепла, яке споживала вся будівля за комерційним будинковим вузлом. Плата ділилась пропорційно до площі на всіх. І всі платили однаково. Відтепер власники квартир, які встановлять квартирні лічильники (при горизонтальній розводці інженерних мереж у будинку) або прилади-розподілювачі на опалювальні прилади (при вертикальній розводці) зможуть регулювати температуру в своїх помешканнях, заощаджувати тепло і платити винятково за власним лічильником, а не за перевитрати недбалого сусіда”, – йдеться у повідомленні.

Доплатити доведеться лише за обігрів загальних місць користування та допоміжних приміщень, відповідно до площі їх квартири.

1 коментар

  1. Алла сказав:

    Наконец-то разрешили ставить счётчики в квартирах

Залишити відповідь