У поліції розповіли, як працюватимуть радари для контролю швидкості

З 8 до 15 жовтня радари TruCAM для контролю швидкості працюватимуть у пілотному режимі, і водіїв-порушників не штрафуватимуть, з 15 жовтня порушників уже притягуватимуть до відповідальності.

Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, пише Українська правда.

“Навколо превенції буде побудована вся робота. Наше завдання заохотити і спонукати водіїв знизити швидкість особливо в тих місцях, де є підвищений рівень ДТП з постраждалими і загиблими. Під час пілотного періоду штрафування не буде. Будемо зупиняти транспортний засіб, попереджати водія, бо це життя перш за все водія і також пасажирів. Ціль саме превенція”, – сказав він.

Надалі водіїв будуть штрафувати.

 “Стандартна процедура: зупинка транспортного засобу, притягнення водія. Якщо перевищення швидкості на понад 20 км/год – то це штраф 255 гривень, на понад 50 км/год – то 510 гривень”, – сказав Білошицький.

Він наголосив, що наразі у поліціє є повірених 25 радарів, про місця їх встановлення водіїв повідомили напередодні. Надалі кількість радарів на дорогах збільшуватиметься.

“У приладі є запобіжники проти можливих зловживань. Прилад містить спеціальну систему шифрування даних. Інспектор не має доступу, і не може видалити будь-які моменти самостійно”, – наголосив Білошицький.

Він так додав, що прилад містить “би так би мовити лічильник зафіксованих правопорушень”.

“І наші відділи моніторингу будуть постійно контролювати дане питання – відповідності зафіксованих правопорушень і притягнення до відповідальності. Але про це ми будемо говорити, починаючи з наступного вівторка. Бо по наступний понеділок включно ми працюватимемо пілотно – без притягнення водіїв до відповідальності”, – сказав Білошицький.

Він відзначив, що поява радарів TruCAM на дрогах є першим кроком у подальшому розвитку системи фіксації правопорушень.

“Наступним кроком буде запуск приладів, які будуть розміщені стаціонарно у службових авто – фінансування вже передбачено у дорожньому фонді. А ще наступним кроком буде запровадження системи автоматичної фіксації правопорушень”, – підсумував Білошицький.

Залишити відповідь