Німеччина пояснила, навіщо їй потрібен “Північний потік-2”

“Північний потік-2” важливий для забезпечення Німеччини енергією, і Росія є надійним постачальником, сказав парламентський державний секретар Міністерства економіки і енергетики ФРН Томас Барайс, пише ТСН з посиланням на Reuters.

Проти будівництва трубопроводу “Північний потік-2” виступають США, які загрожують санкціями інвесторам, в той час як низка європейських країн підтримують його, посилаючись на економічну вигоду.

“Я знаю, що США стурбовані… але все не так просто. Росія завжди була безпечним і надійним постачальником газу для Німеччини… Будівництво газопроводу Північний потік-2 має бути продовжено, тому що газопровід забезпечує безпеку поставок енергії в Європу”, – сказав Барайс на саміті Bloomberg NEF Future of Energy у Лондоні.

Зазначається, що поставки газу до Європи через новий трубопровід почнуться наприкінці 2019 року і дозволять російському Газпрому припинити здійснювати транзит газу через Україну.

В Німеччині не збираються відмовлятися від “Північного потоку-2” не збираються відмовлятися від будівництва газопроводу “Північний потік-2” і закуповувати американський скраплений газ.

У липні компанія Nord Stream 2 почала укладати перші труби для спорудження газопроводу “Північний потік-2”, яким паливо буде поставлятися з Росії до Німеччини. Після цього Державний департамент США спільно з Білим домом розробив проект санкцій проти російського газопроводу.

Президент Росії Володимир Путін запевнив німецького канцлера Ангелу Меркель в готовності РФ Путін готовий самостійно профінансувати “Північний потік-2” в разі санкцій США – ЗМІ самостійно фінансувати будівництво “Північного потоку-2”, якщо США  таки запровадять санкції проти учасників консорціуму.

В українському “Нафтогазі” заявили, що  Україна щорічно втрачатиме $3 млрд, які вона отримує від транзиту газу до країн ЄС, “Північний потік-2” буде споруджено. У національній компанії закликають Європу до єдності в питанні поширення на “Північний потік-2” вимог Третього енергопакет і наголошують, що його будівництвом є питанням безпеки всього ЄС.

Залишити відповідь