Ігор Лапін пояснив причини вибухів «Молота»

Причинами вибуху міни в мінометі можуть бути і умови зберігання, транспортування, підготовки до пострілу. Внаслідок певних дій міна зводиться в бойовий стан. Якщо це сталося, то вона при потраплянні у міномет може вибухнути.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив народний депутат України Ігор Лапін.

Нагадаємо, раніше в прес-центрі ООС повідомили, що інцидент із розривом стався в районі проведення ООС, а постраждали твоє військових. До цього інформацію про розрив міномета «Молот» поширювали активісти у Facebook.

«За правилами техніки безпеки жодна людина не може знаходитися біля міномета “Молот”, військові повинні знаходитися в окопаному місці. Має бути спеціальне місце для міномета і для бійця. Ми розуміємо, що в бойових умовах можуть бути різні ситуації, але на навчанні ці вимоги повинні дотримуватися. В даному випадку не було порушено техніки безпеки, тому ми не маємо жертв», – зазначив народний обранець.

За його словами, щодо причин вибуху міномета можна читати цілу лекцію, але сам ствол не може бути причиною вибуху, тому що вибухає міна, таким чином треба шукати причину вибуху міни.

«Міномет це залізяка, яка не може вибухнути. Причин вибуху міни також є багато. Це можуть бути і умови зберігання, транспортування, підготовки боєприпаса до пострілу. Внаслідок певних дій міна зводиться в бойовий стан. Якщо міна вже зведена, вона при потраплянні у міномет може вибухнути. Який би ствол не був, навіть якщо він буде мати товщину, як у танка, якщо в середині вибухне міна, все одно його рознесе», – пояснив Лапін.

Пан Лапін зауважив, що йому важко судити, які сьогодні боєприпаси використовують, але те, що вони старі – це факт. Зберігаються вони на таких самих складах, які вибухали.

«Коли я востаннє оглядав боєприпаси до міномету, вони були 1972 року випуску. Якщо падає ящик з боєприпасами, то нижні підривники можуть звестися від удару. Якщо підривник вже зведений, то вже від самого пострілу міна може дати розрив. Але тільки слідство може розставити всі крапки», – прокоментував гість програми.

Залишити відповідь