Вчені назвали 6 ознак алкогольної залежності

Вам здається, що алкогольна залежність посіла місце у вашому житті? Спочатку людина може сумніватися в тому, що алкоголь перетвориться для неї на проблему.
Щоб розвіяти ці сумніви, пропонуємо вашій увазі 6 ознак, які свідчать, що ви близькі до алкогольної залежності, – пише видання Погляд.

Велика частина з них буде відома лише вам. Тому будьте уважні! Не заперечуйте того, що з часом може стати величезною проблемою.ї

Ознаки алкогольної залежності

1. Починати пити раніше часу

Що ми маємо тут на увазі? Наприклад, ви вирішили зібратися ввечері з друзями і подивитися футбольний матч, випити гарного пива… Але ви не дочекались зустрічі і початку гри і вирішили випити раніше.

Це може бути декілька ковточків улюбленого напою, або ціла склянка. Може ви просто вирішили відкупорити пляшку вина.

Тобто ви задовольняєте свою потребу в алкоголі раніше, ніж трапляється подія, що виправдовує його споживання в принципі.

2. Ви починаєте відмовлятися від безалкогольних напоїв

Якщо вже є проблема алкогольної залежності (чи вона вже з’являється), то можете помітити, що вам смішні напої з низьким вмістом алкоголю або ж взагалі без нього.

Можете вважати це дурістю або чимось незначним. Однак насправді це знак того, що проблема є. Зверніть увагу, якщо ви віддаєте перевагу напоям із більш високим градусом або вам необхідно випити більше тих, що належать до слабоалкогольних.

3. Пити занадто швидко

Справді, деякі ситуації та соціальне спілкування припускають келишок вина, чарочку текіли і т. ін. Але це робиться абсолютно природно, без поспіху та якогось неспокою.

Однак якщо починаєте відчувати проблеми із залежністю від алкоголю, то, можливо, вам вже говорили про те, що п’єте занадто швидко, кудись поспішаєте, як ніби відчуваєте сильну спрагу.

Таким чином, виходить, що важлива не соціалізація як така, а сам процес поглинання алкоголю.

4. Робите ревізію міні-бару?

Перше, що ви робите, заходячи в номер готелю, це перевіряєте міні-бар? Ви не хочете спершу насолодитися краєвидом з вікна, подивитися ванну кімнату і перевірити, чи зручне ліжко? Якщо відповіли позитивно, швидше за все, у вас алкогольна залежність. Не дозволяйте своїй пристрасті зв’язати вас по руках і ногах, бо рішення повернутися до нормального життя дається дуже важко

Задумайтеся, адже опинилися в новому для вас просторі, де є багато більш цікавих і значущих речей, які потрібно досліджувати. А ви кидаєтеся до маленького ящичка, вміст якого в принципі відомий (незначні варіації).

Ще подумайте ось про що. Перш ніж ввійти в номер, уже уявляли собі цей міні-бар чи ні?

5. Щодня перевіряєте свої запаси алкоголю

Якщо серед ваших повсякденних обов’язків разом із приготуванням їди, прибиранням будинку і розкладанням на місце речей є і «пункт» перегляду алкоголю, який залишився, то будьте пильні!

Це не буде проблемою, якщо при цьому ви не будете відчувати занепокоєння або переставати зосереджуватися на інших життєвих моментах.

Але страх залишитися без алкогольної продукції вдома може бути тривожним сигналом. Зверніть на це увагу!

6. Пошук друзів, яким подобається випивати

Коли вже відчуваємо залежність від алкоголю, то не тільки  перестаємо брати в розрахунок слабоалкогольні і безалкогольні напої, але і людей, яким не подобається багато випивати.

Несподівано для себе починаємо віддавати перевагу компаніям, які поділяють нашу тягу до спиртного, а «непитущих» намагаємося уникати.

І навіть якщо серед цих «непитущих» наші давні друзі, пристрасть до алкоголю виявляється чомусь сильнішою.

Алкогольна залежність, як, власне, і будь-яка інша, дозволяє помітити та усвідомити її появу заздалегідь, коли ви ще не зовсім поринули в цю проблему. Просто іноді сигнали можуть бути дуже тонкими, а тому залишилися без уваги.

Коли ж ми у своїй залежності заходимо занадто далеко, рішення повернутися до нормального життя дається дуже важко. Іноді здається, що практично неможливо. Ми дозволили своїй пристрасті зв’язати нас по руках і ногах і повністю себе контролювати.

Залишити відповідь