Ігор Лапін: Якщо ціна на газ має бути ринковою, то зарплати теж мають бути такими

В Україні підвищать ціну на газ. Проте на скільки буде піднята ціна, ще не відомо. Інформація активно обговорюється в різних середовищах. Зокрема, актуальне питання щодо спроможності населення платити за газ.

«Те, що підняття ціни на газ буде зумовлене вимогою МВФ – так», – повідомив народний депутат Ігор Лапін в ефірі телеканалу Прямий.

Ігор Лапін зазначив, що захист населення через субсидії є і він діє.

«Я підняв деякі статистичні питання.  В Україні у 2017 році було 5 млн 764 тис субсидіантів. У 2018 році 3 млн 084 тис. це за рахунок того, що давайте говорити реальні речі – захист для тих хто не може платити працює, – сказав народний депутат, – заробітчани їдуть працювати до Польщі, так само як поляки їхали до Великобританії. Але українські заробітчани потім вкладають ті гроші в україну – купують квартири. Люди заробляють і вкладають в свою держву. Значать вони вірять в неї».

«Звичайно,  я вважаю, що ціна на газ є неадекватна в контексті заробітків наших людей. І якщо говорити про те, що нам потрібно міняти, то це не «плясати» навколо ціни на газ а «плясати» навколо того, щоб створювати більше робочих місць . Наголошую, якщо ціна на газ має бути ринкова, то я за те, щоб заробітні плати в Україні також були ринкові. Але ж де їх взяти, – сказав народний обранець, – якшо говорити про український газ, то хіба бізнесмен який добуває газ в україні буде продавати його за 2 грн? чи повезе на міжнародний хап продавати по ринковій ціні?»

«Нам треба боротися за підвищення заробітних плат, а не думати як субсидіями компенсувати це», – підсумував Лапін.

1 коментар

  1. Українець сказав:

    Я сміливо рубонув правду і все стало ясно

Залишити відповідь