Китай приєднався до антиросійських санкцій

Китайські банки фактично приєдналися до обмежень, введених США та Євросоюзом.

Про це повідомив голова представництва Банку Росії в КНР Володимир Данилов,  йдеться на сайті uk.etcetera.media.

ДЕТАЛІ. За словами Данилова, комерційні кредитні організації КНР затримують перерахування на рахунки російських банків або зовсім відмовляються проводити платежі. Представник російського Центробанку в Китаї зазначив, що під блокування потрапляють транзакції навіть не включених в санкційні списки компаній.

Володимир ДАНИЛОВ, голова представництва Банку Росії в КНР:

При цьому російські банки відзначають, що умови стають жорсткішими.  Це призводить до затримок при проведенні як платежів клієнтів російських банків, так і зустрічних платежів на користь компаній Росії.

Віце-президент Асоціації банків Росії (АБР) Анатолій Козлачков підкреслив, що труднощі виникають навіть на етапі відкриття коррахунків. За його словами, проблеми пов’язані з  санкційним тиском.

ПРОБЛЕМА. За словами Данилова, процес дедоларизації і переводу в національні валюти взаємної торгівлі, проголошений в якості мети президентом Володимиром Путіним, також йде важко. Долар як і раніше залишається основною валютою розрахунків.

За даними ЦБ, в доларах проходить 88% угод з експорту в Китай і 73,6% – з імпорту з КНР.

При цьому отримувати рублі за продані в Росію товари Китай де-факто відмовляється: частка російської валюти в розрахунках по імпорту становить лише 3,8%. Це менше, ніж у 2013 році (3,9%).

Платити в юанях Китай готовий охочіше – за підсумками минулого року в китайській валюті пройшло 8% експортних угод проти 1,7% чотири роки тому.

Залишити відповідь