“Спецкомісія Ради з приватизації розглядатиме порушення ФДМ у відборі радників”, – Ігор Лапін

До Спеціальної контрольної комісії ВР з питань приватизації надійшла низка звернень з приводу допущених порушень під час відбору радників на об’єкти великої приватизації.

Про це журналісту АСПІ повідомив голова комісії народний депутат Ігор Лапін.

“Одне з того, що я можу вже сказати, не вдаючись в подробиці, що незрозумілий був вибір радників при однаковій кількості балів. Наприклад, дві людини однаково здали екзамен, то чому одному ставлять п’ять балів, іншому – також п’ять, але беруть на роботу першого? Тобто оцінки однакові, але надається перевага. До того ж перевага не тим, хто має світове ім’я, а перевага незрозумілим обличчям нашого політикуму”, – зазначив нардеп.

Зазначимо, що радники відіграють ключову роль в приватизації великих об’єктів. За словами Лапіна, вони є лобістами цієї приватизації і отримують за свою роботу немалий відсоток.

Крім того, варто додати, що нещодавно в ЗМІ з’явились публікації, в яких йдеться про скарги компаній, що брали участь у конкурсах радників, на непрозорість цього конкурсу. Зокрема, повідомляється, що компанії “Грант Торнтон” та “Маршаллер і партнери” подали позови до суду на Фонд держмайна.

Інформацію про судові позови в обох компаніях підтвердили журналісту АСПІ. Проте детальних коментарів і там, і там поки не дали.

Додамо, що конкурсна комісія з відбору радників великої приватизації складається з п’ятьох осіб – чиновників ФДМУ, Мінфіну та Мінекономрозвитку. Очолює комісію в.о. голови Фонду держмайна Віталій Трубаров, його заступником є заступник голови ФДМУ – Віталій Герц. Також до комісії входять перший заступник міністра економрозвитку Максим .Нефьодов, заступник міністра фінансів Юрій Гетелій та в.о. заступника начальника Управління – начальника відділу з роботи з радниками Управління продажу об’єктів великої приватизації Департаменту приватизації Майя Переверзєва.

Нагадаємо, що Генеральна прокуратура Україні здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем екс-керівником Регіонального відділення Фонду держмайна у м.Києві Віталієм Трубаровим при наданні в оренду та приватизації держмайна за ознаками кримінального злочину передбаченого ч.2 ст.364 КК (зловживання владою або службовим становищем).

Залишити відповідь