Як з’ясувати, чи підвищений рівень холестерину у крові

Холестерин важливий для забезпечення нормальної життєдіяльності організму, але його надлишок може привести до виникнення бляшок у судинах, що серйозно погіршує кровобіг.

Лікар-терапевт Ірина Ярцева зазначає, що важливо контролювати рівень холестерину у крові, передає 24apteka.

Визначити рівень холестерину можна, здавши аналіз. Перевіряти його потрібно після досягнення 40 років.

Іноді трапляється, що таке обстеження варто робити з більш раннього віку, приблизно, з 30 років. У такому віці їх повинні контролювати ті, у кого в родині були випадки ранньої смерті від інфарктів, інсультів, тромбозів.

У групі ризику перебувають люди із зайвою вагою, діабетики, гіпертоніки, які страждають захворюваннями щитовидної залози та курці.

Самотужки визначити рівень холестерину людина не може. Адже коли симптоми стають явними – це, зазвичай, вже дуже пізно.

Організм має величезні резерви, які можуть адаптувати різні шкідливі фактори. Але, на жаль, ці ресурси закінчуються, і організм виснажується,
– пояснює медик.

За словами терапевта, перевіряти рівень холестерину потрібно після досягнення 40 років. Але є і ті, кому слід спостерігатися з більш раннього віку, приблизно, з 30 років.

Що таке холестерин? Це різновид природних жирних спиртів, які є в клітинних мембранах всіх живих організмів, зокрема, людей. Велика частина холестерину синтезується самим організмом, менша потрапляє з продуктами харчування. Холестерин важливий для вироблення вітаміну D, різних стероїдних гормонів і жовчних кислот. Та надлишок холестерину може привести до виникнення бляшок у судинах, які ускладнюють кровообіг.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.