В УПЦ КП привітали призначення Константинополем екзархів для підготування автокефалії УПЦ

В УПЦ КП привітали призначення Константинополем екзархів для підготування автокефалії Української православної церкви.

Про це пише “ГОРДОН“.

В Українській православній церкві Київського патріархату пояснили, що звання або титул екзарха у випадку з призначенням Вселенським патріархом своїх представників до Києва для підготування автокефалії православної церкви означає особисте повноваження Варфоломія представляти його під час виконання конкретного завдання. Такий екзархат не означає утворення нової церковної юрисдикції.

В Українській православній церкві Київського патріархату вітають призначення Вселенським патріархом своїх представників до Києва для підготування автокефалії православної церкви. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті УПЦ КП.

“У Київському патріархаті вітають це рішення Вселенського патріархату та очікують на плідну співпрацю з екзархами преосвященними архієпископом Даниїлом та єпископом Іларіоном у підготовці до надання автокефалії православній церкві в Україні, як це було раніше обумовлено”, – зазначили у Київському патріархаті.

Там нагадали, що преосвященні владики у 2015 році вже виконували обов’язок особистих представників Вселенського патріарха під час переговорів щодо об’єднання православних церков в Україні. Окрім того, їх було неодноразово делеговано Варфоломієм для представлення Константинополя на урочистих заходах в Україні, востаннє – у липні цього року, під час святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі.

“Призначення Вселенським патріархом своїх екзархів у Києві зумовлене необхідністю проводити активну роботу з підготовки надання автокефалії православній церкві в Україні, проведення відповідних зустрічей та консультацій. Звання чи титул екзарха у даному випадку означає особисте уповноваження Вселенського патріарха представляти його особу і церкву при виконанні конкретного завдання”, – ідеться в повідомленні.

У Київському патріархаті підкреслили, що для світської аудиторії функції екзарха у цьому разі можуть бути порівняні з функціями надзвичайного і повноважного посла. Такий екзархат не означає утворення нової церковної юрисдикції, зазначено в повідомленні.

7 вересня у межах підготування до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський патріархат призначив своїми екзархами в Києві архієпископа Даниїла Памфілійського із США і єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Дії константинопольського патріарха Варфоломія за призначенням представників в Україні у Російській православній церкві назвали “грубим вторгненням” на свою канонічну територію і пообіцяли, що вони “не залишаться без відповіді”.

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що призначення Константинополем екзархів у Київ грубо порушує канонічну територію Української православної церкви.

31 серпня Константинопольський патріарх Варфоломій обговорив із Московським патріархом Кирилом питання про надання автокефалії Україні, заявив за підсумками зустрічі митрополит Галльський Еммануїл, відповідальний за процес надання томосу Україні.

Архієрейський собор, головною темою якого є надання Українській православній церкві автокефалії, розпочався 1 вересня. На Собор прибуло понад 100 єпископів з усього світу. 2 вересня Собор ухвалив рішення, що Константинопольський патріархат може надавати автокефалію без погоджень з іншими церквами.

Залишити відповідь