Рада оптимізувала «єдине вікно» на митниці

Верховна Рада України ухвалила проект щодо внесення змін до деяких законів України щодо єдиного митного вікна.

. За документ проголосували 259 депутатів.

Зокрема, Порошенко запропонував вилучити з проекту закону норму про часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна. Порошенко вказує, що більшість сільськогосподарських товаровиробників становлять фермерські господарства (75% від загальної кількості сільськогосподарських підприємств), а обсяг виробництва продукції рослинництва (11,2%) не є таким, що об’єктивно вимагає придбання більшістю із них спеціальних вагонів для перевезення зерна.

«З метою запровадження на законодавчому рівні відповідно до міжнародної практики та рекомендацій міжнародних організацій взаємодії між органами доходів і зборів під час здійснення зовнішньоекономічних операцій з використанням «єдиного вікна», пропонується у Митному кодексі визначити основоположні принципи, на підставі яких здійснюватиметься така взаємодія», – йдеться у пояснювальній записці.

Також для забезпечення ефективної взаємодії державних органів, які здійснюють державні види контролю або видають дозвільні документи, необхідні для пропуску товарів та автомобілів через кордон та їх випуску у відповідний митний режим, з органами доходів і зборів та підприємствами, будуть внесені відповідні зміни до низки законів щодо здійснення такої взаємодії з використанням механізму «єдиного вікна» відповідно до вимог Митного кодексу України.

Нагадаємо, у серпні 2016 року урядом зроблено перший крок для запровадження «єдиного вікна», проте функціонування та розвиток цього механізму практично унеможливлюється відсутністю необхідних законодавчих змін. Залишається поширеною практика надання документів одночасно в паперовій та електронній формі. Необхідність дублювання подачі документів ще й у паперовій формі пояснюється існуючими законодавчими та нормативним вимогами. Для 52% опитаних експортерів та 54% опитаних імпортерів витрати часу на митниці не змінились.

Залишити відповідь