Муженко повідомив, скільки потрібно на потреби армії у 2019 році

Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко заявив, що для армії у 2019 році необхідне фінансування на рівні щонайменше 112 млрд гривень.

Про це він сказав в інтерв’ю ВВС Україна.

“Ми порахували, що це має бути сума приблизно 112 млрд грн. Це мінімальна потреба для армії. А нам поки доводять показники на 82 млрд грн. І це явно недостатньо для того, щоб утримувати ЗСУ в боєздатному стані, я вже не кажу про нарощування спроможності”, – розповів керівник Генштабу.

За його словами, спостерігається відтік військових кадрів, у тому числі через проблеми матеріального характеру. Це може мати серйозні наслідки для боєготовності ЗСУ.

Муженко пояснив, що через звільнення в армію набирають нових контрактників, який треба знову готувати.

“А через певний термін вони знову звільняються. Нам потрібно тримати потужне ядро ЗС, тоді це сприятиме посиленню спроможності армії”, – зазначив він.

“Наші дослідження показують, що базовим грошовим забезпеченням для військовослужбовця мають бути 15 тисяч. У нас зараз 7 тисяч, ця цифра має зрости щонайменше удвічі. Тоді це буде достойний рівень матеріальної компенсації за всі ті незручності та те напруження, яке вони відчувають”, – розповів Муженко.

При цьому він запевнив, що на передову ця ситуація не впливає, адже там значно більші грошові виплати.

Залишити відповідь