Ігор Лапін: Люди, які мають і українське, і російське громадянство, в яку армію підуть служити?

Згідно пропозиції, яку подав заступник голови ЦВК Андрій Магера, у разі прийняття нової Конституції повинна бути закріплена норма про позбавлення українського громадянства тих, хто прийняв російське, пішов працювати в окупаційні органи влади, брав участь в “референдумі про незалежність” Криму або територій під контролем “Д/ЛНР”.

Народний депутат Ігор Лапін підтримує ініціативу Магери, і сподівається, що для такого рішення політична воля в парламенті буде. Також нардеп пропонує розглянути пропозицію президента Петра Порошенка про заборону подвійного громадянства.

“Тут треба визначитися: до гарних чи до розумних. Люди, які отримали російське громадянство, а в кишені тримають українське, вони який конституційний обов’язок виконуватимуть, вони в яку армію підуть служити згідно з Конституцією?” – запитує нардеп.

“Обов’язком громадянина Росії є захист її інтересів, так вони будуть захищати інтереси Росії чи України, маючи обидва паспорти?” – сказав Лапін у коментарі OBOZREVATEL.

Нагадаємо, Президент вніс на розгляд парламенту проект закону № 8297 про внесення змін до закону України «Про громадянство України» щодо удосконалення окремих положень. В документі повідомляється, що існує нагальна потреба у законодавчому вдосконаленні механізму припинення громадянства України у разі добровільного набуття громадянином України громадянства іншої держави, а також запобігання випадкам подвійного громадянства осіб, які набувають громадянство України

Залишити відповідь