Супрун назвала одну з найважливіших функцій сімейного лікаря

Профілактика найпоширеніших хвороб в Україні є однією з найважливіших функцій сімейного лікаря.

Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

“Одна з важливих ролей, які відіграє сімейний лікар в житті кожного, – це запобігання найбільш поширеним в Україні хворобам. Зокрема тим, які спричиняють 80% смертей в Україні – раку, діабету та серцево-судинним захворюванням… Кількість візитів до лікаря – необмежена! Все оплачує НСЗУ (Національна служба здоров’я України). Профілактичні огляди, які включені до безоплатних послуг у вашого лікаря, – це ті базові речі, які має робити кожен у певному віці або ж при певних групах ризику, щоби зберегти своє здоров’я”, – написала Супрун.

Вона зазначила, що причиною згаданих хвороб та смертей від них найчастіше є спосіб життя людини, а також надто пізні звернення до лікарів у випадку захворювання.

“Коли ви матимете свого лікаря, будете його регулярно відвідувати, спілкуватися з ним щодо будь-яких змін у стані здоров’я та проходитиме обстеження, він зможе вчасно виявити ризики. Сімейний лікар проконсультує, як поступово звільнитись від шкідливих звичок, де знайти додаткову допомогу і як перейти до здорового способу життя”, – написала Супрун.

Залишити відповідь