Ігор Лапін: Я ніколи не думав раніше, що питання несплати аліментів стосується близько півмільйона дітей

На сьогоднішній день в Україні близько 200 тисяч неплатників аліментів. Згідно статистики – близько 470 тисяч дітей не отримують аліменти від батьків.

Про це розповів в інтерв’ю інтернет- виданню Перший народний депутат Ігор Лапін, який є співавтором закону щодо посилення відповідальності за несплату аліментів.

«Я ніколи не думав раніше, що це питання стосується близько півмільйона дітей. Згідно статистики – десь 470 тисяч. На сьогоднішній день у нас є близько 200 тисяч неплатників аліментів. Тобто це батьки, які взагалі не займаються утриманням власних дітей. Але серед них є і жінки – майже 30 тисяч. Працюючи адвокатом, часто до мене звертались жінки, які не могли поїхати за кордон з дитиною на відпочинок, бо батько не дає дозвіл, а якщо і дає, то за кілька гривень. І плюс на додаткові витрати пов’язані з нотаріальним дорученням. Раніше можна було зробити доручення раз на кілька років, потім – раз на рік, а тепер – виключно в ту країну, куди ви їдете і виключно на той період часу, на який є проїзні документи», – розповів народний обранець.

«Якщо він їздить на мерседесі і розказує, що йому немає чим заплатити аліменти, тоді, вибачте, ми надали повноваження правоохоронцям це питання вирішувати досить швидко. Якщо він має рушницю і ходить на полювання, купуючи ліцензію, але не платить аліментів, то закон дає право відслідковувати це і позбавляти ліцензії», – пояснив парламентар.

Лапін розповів, що всіх нажахало обмеження пересування за кордон. Те саме стосується і обмеження на виїзд. Дехто пробував маніпулювати… а от він поїде за кордон на заробітки. Але досить часто все навпаки: ті, хто їздять за кордон, не завжди є злісними неплатниками і щось та й стараються привезти дитині.

«Але те, що стосується дітей, то інше питання. Скажу грубо: «мене не гребе», куди він їде. А привези раз у місяць і дай щось дітям. Дитина хоче їсти кожен день, а не раз, коли батьку заманеться щось передати. Я думаю, прийняття цього закону позитивно позначиться на становищі мам, у яких лишились на руках діти. Насправді, це ганебне явище, і соромно що в нас таке є. Тому, чим можемо, тим допомагаємо», – підсумував Ігор Лапін

Залишити відповідь