Ігор Лапін: Питання щодо автокефалії зрушилось з місця тоді, коли на нього звернув увагу президент

Константинопольська церква взяла на себе ініціативу відновити єдність православних віруючих в Україні з кінцевою метою надати українській церкві автокефалію.

Народний депутат Ігор Лапін вважає, що вкрадене в державі повинно бути повернуте і українці мають отримати єдину помісну українську церкву

«Звернення щодо надання автокефалії було підписано народними депутатами, в тому числі і мною, ще в 2015 році. Проте, лише за участі президента це питання зрушилося з місця і перейшло на більш високий рівень», – повідомив нардеп в ефірі телеканалу «Прямий».

Лапін зауважив, що питання створення Єдиної помісної церкви не потрібно заполітизовувати, але в будь-якому випадку, ця подія історична, і пов’язана з нинішньою владою.

«Єдина українська церква дуже важлива для людей, тому я вважаю, що цей процес має бути об’єднуючим і м’яким а не радикальним», – додав парламентар.

Окрім того, Ігор Лапін наголосив, що не варто забувати про те, що церкву будувала громада а не патріархат, і якщо питання буде переведене в площину майнових спорів, то це перетвориться з релігії на бізнес

Залишити відповідь