Супрун дала поради, як не отруїтися грибами

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун закликала українців обережно вживати в їжу гриби.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

«В Україні ростуть майже 2000 видів шапинкових грибів. З них їстівними вважаються щонайбільше 500. Якщо ви збираєтесь в похід по гриби або шукаєте інгредієнти для нового рецепту – будьте дуже обережні», – підкреслила Супрун.

Вона оприлюднила нагадування Центру громадського здоров’я МОЗ України щодо того, як захистити себе від отруйних грибів, та що робити, якщо підозрюєте, що все ж таки скуштували отруйний гриб: Найкраще відмовитися від споживання дикорослих грибів, замінивши їх грибами, що вирощують штучно, підлягають контролю та продаються в торговельний мережі Не купуйте гриби на стихійних ринках Якщо все ж таки пішли по гриби – уважно оглядайте їх: звертайте увагу на колір капелюшка, губки, ніжки Збирайте лише добре знайомі вам гриби.

За найменшого сумніву одразу викиньте гриб, не залишаючи його поряд з іншими Не беріть занадто молоді чи старі гриби – їх легко переплутати з отруйними Не збирайте гриби поблизу трас, підприємств, забруднених територій: гриби вбирають в себе широкий спектр отруйних речовин, в тому числі важкі метали Не збирайте гриби в посушливу погоду: в цей час гриб пересихає, віддаючи воду і збільшуючи концентрацію токсинів Не куштуйте сирі гриби Вдома ще раз ретельно перевірте гриби: всі сумнівні слід викинути Готуйте гриби протягом першої доби після збирання Варіть гриби не менше трьох разів, щоразу в свіжій підсоленій воді не менше 30 хвилин Зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованому посуді не більше як добу

«Основними ознаками отруєння грибами є: нудота, блювання, різкий біль в животі, діарея, підвищення температури тіла, зниження пульсу, задуха, судоми, відтік крові від кінцівок (холодні руки та ноги), поява галюцинацій та марення», – написала Супрун.

Очільниця МОЗу підкреслила: якщо з’явився хоча б один із цих симптомів – терміново телефонуйте на швидку. «Поки їде допомога, промийте шлунок простою водою (викличте блювання), пийте багато рідини та прийміть сорбенти. А також виконуйте рекомендації оператора 103», – підкреслила Супрун.

Залишити відповідь