Ігор Лапін: Я маю велику надію, що новий виборчий закон буде ухвалений

Народний депутат Ігор Лапін підтримує зміну виборчого законодавства.

Про це парламентар розповів в інтерв’ю для Волинської Правди.

« Я маю велику надію, що новий виборчий закон буде ухвалений. Парламент повинен відповідати на запити суспільства.  Я підтримую  законопроект, незважаючи на те, що сам є мажоритарником. Чому? Тому що мажоритарна система показала свою недієздатність в українському сенсі. Вона така не тому, що недієздатні  парламентарі, а тому, що фактично дозволяє  прямий підкуп виборців», – сказав Лапін.

Нардеп вважає, окрім зміни виборчого законодавства, потрібно  унеможливити підкуп. На його думку це можна робити лише шляхом покарань (з внесенням відповідних змін до Кодексу) – аж  до зняття кандидатів із реєстрації, коли такі порушення будуть доведені. Хоча ще нема відповідного алгоритму дій, що це було і втручанням правоохоронців у виборчий процес.

«До нового виборчого кодексу запропоновано майже 5 тисяч правок.  На сьогодні Комітетом опрацьовано більше тисячі. Але якщо буде політична воля, як говорили самі члени комітету, то буде достатньо часу,  щоб проголосувати в цілому та вийти на вибори за новими правилами. Якщо не буде такої політичної волі, то все одно ще  цей парламент здатний прийняти новий виборчий кодекс, який стане чинним вже після виборів до ВР дев’ятого скликання.  Тобто, тоді парламент 10-го скликання буде обиратися за новим законодавством», – повідомив Ігор Лапін.

Залишити відповідь