Через політичні перепетії добудована школа може бути не здана в експлуатацію вчасно, – Ігор Лапін про школи №27

Навчання в школі-довгобуд №27 м. Луцьк у вересні цього року може так і не розпочатись, оскільки для закупівлі обладнання не вистачає більше 14 млн грн. Цю ситуацію могла б вирішити Луцька міська рада, проте немає політичної волі.

Так вважає народний депутат України Ігор Лапін.

Як розповів Ігор Лапін в коментарях 12 каналу, під час робочої наради у Волинській ОДА, керівництво області звернулось до представників міськради з пропозицією аби з міського бюджету було виділено кошти на закупівлю обладнання. Натомість, облдержадміністрація профінансувала б інфраструктурні об’єкти міста з ДФР. Цю ініціативу також підтримав Ігор Лапін, пояснивши, що кошти з соцеконому можуть бути виділені лише восени, тому, в разі виділення коштів з міського бюджету для школи № 27, нардеп добиватиметься фінансування об’єктів міста з державної субвенції.

«Вже проведені тендери, потрібно ще закупити обладнання. Попередньо були розмови, щоб міська рада виділила ще додатково 14,6 млн грн., якщо я не помиляюсь. Щоб вони їх виділили додатково за рахунок перерозподілу бюджету, за рахунок перевиконання надходжень, а їм потім на їхні інфраструктурні об’єкти, які міська рада поставила собі за завдання на цей рік, компенсуємо за рахунок соцеконому депутатського», – сказав Ігор Лапін.

Проте на останній сесії Луцькради, яка відбулась 25 липня, питання про фінансування закупівлі обладнання школи так і не піднімалось.

«Тендер проведений на закупівлю шкільного обладнання, переможець оголошений, проте коштів немає. Навіть, якщо Луцькрада виділить кошти в середині серпня, то все одно ніхто не встигне закупити обладнання, встановити, поставити на гарантійне обслуговування. Тому, маю таку надію, що в грудні на Миколая школа таки запрацює.Прикро, що через політичні перепетії фактично добудована школа не може бути здана в експлуатацію вчасно. Поки що, міська рада піклується, хто буде директором школи, а про те коли розпочнеться там навчання не сильно переймаються», – прокоментував для ВАРу нардеп.

Нагадаємо, що будівництво школи розпочате ще в 2011 році. З державної субвенції для соціально-економічного розвитку за сприянням народного депутата Ігоря Лапіна для будівництва школи було залучено близько 40 млн грн. Минулого року Луцька міська рада відкликала раніше виділені 10 млн грн. для добудови школи на ремонт дороги, у зв’язку з чим, школа так і не була здана в експлуатацію.

Залишити відповідь