США закріпили в декларації, що визнають лише український Крим

Державний департамент США оприлюднив офіційну Декларацію щодо Криму, в якій вказав, що не визнає анексії півострова Росією.

Цей документ був оприлюднений у середу 25 липня, повідомляє Голос Америки.

“Разом із союзниками, партнерами, та міжнародною спільнотою, США відкидають спробу Росії анексувати Крим та зобов’язуються зберігати цю політику до відновлення територіальної цілісності України”, – йдеться у декларації.

Документ закликає Росії поважати принципи, про дотримання яких вона сама тривалий час заявляє, та припинити окупацію Криму.

“Демократичні держави намагаються побудувати вільний, справедливий та процвітаючий світ і ми маємо зберігати відданість міжнародному принципу рівності держав та поважати територіальну цілісність інших країн. Своїми діями Росія повела себе у спосіб, який недостойний великої держави та із власної волі ізолювала себе від міжнародної спільноти“, – твердить Декларація.

Президент Петро Порошенко привітав таку заяву Держдепу і подякував президенту США Дональду Трампу.

“Скільки б часу не пройшло, збройна окупація та незаконна анексія частини суверенної держави завершується лише одним – звільненням окупованої території, відновленням територіальної цілісності та компенсацією всіх завданих агресором збитків”, – написав він.

Залишити відповідь