Україна відповіла на висловлювання Люблінського воєводи щодо заходів в Сагрині

Вшанування пам’яті загиблих представників кожної з країн, якої б національності вони не були, – це не провокація, а високоморальний християнський вчинок, який здійснили 8 липня Президенти України і Польщі.

Така заява-відповідь на закиди з польського боку щодо заходів у Сагрині розміщена на сайті Посольства України в Республіці Польщі.

“У християнській традиції померлі поминаються в будь-яку пору року без згадування про дату смерті, особливо коли це здійснюється в присутності духовних осіб. Нашим спільним обов’язком є збереження пам’яті про всіх загиблих, незалежно від того, чи йдеться про кілька сотень осіб, чи про декілька десятків тисяч”, – йдеться у повідомленні.

У Посольстві заявили, що українців, які піднімають на офіційних заходах національні прапори, ніяким чином не можна називати націоналістами і провокаторами. Так само не можна застосовувати таке визначення до поляків, які публічно використовують національні прапори.

“Хочемо ще раз звернути увагу на значення фундаментального принципу міждержавних відносин: політики і посадові особи не повинні маніпулювати історією. Особливо це має значення тоді, коли вони самі визнають, що не є істориками, не знають встановлених фактів та не заглиблюються в суть питання, про яке говорять”, – заявили з боку України.

1 коментар

 1. Волинянин сказав:

  Дурні українці куди ви їздите?
  Середня заробітна плата евро за годину:
  Польша – 8.50
  Дания – 44.00
  Бельгія, Швеція… – 40.00
  …..
  …..

Залишити відповідь