На Волині вшанували пам’ять жертв українсько-польського протистояння

У неділю, 8 липня, на Волині та в Польщі за участі президента України Петра Порошенка, вшанували пам’ять жертв українсько-польського протистояння 1943-1944 років.

Народний депутат Ігор Лапін, який обирався до парламенту від Луцька, також взяв участь в заходах у складі офіційної делегації, яку очолив Петро Порошенко.

Так, з Устилуга делегація вирушила до Польщі в село Сагринь, де у 1944 році було вбито сотні українців. У Польщі Петро Порошенко відкрив пам’ятник невинно вбитим українцям.

«Це трагічна сторінка нашої спільної історії і дуже знаково, що президент відвідав саме ці заходи в Сагрині. По дорозі ми проїжджали ряд сіл, а так як Холмщина це колишні історичні землі, де жило дуже багато українців, в то в багатьох селах люди з прапорцями виходили на центральні дороги та кричали «Слава Україні»», – розповів Ігор Лапін.

Нардеп також повідомив, що президентський кортеж зупинявся і люди мали змогу сфотографуватися з Петром Порошенком.

«Дуже правильно зробили, що поїхали у Сагринь і вшанували пам’ять наших земляків, які загинули в буремні роки від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової. Ми повинні підтримувати українців в Польщі», – додав парламентар.

Після заходів на польській землі, делегація гелікоптерами прибула у село Гончий Брід, що на Ковельщині, де відбувся молебень та покладання квітів на тому місці, де стоїть пам’ятник невинно вбитим громадянам. Петро Порошенко дав змогу виступити перед громадою свідку трагічних подій Володимиру Янку, промова якого вразила всіх присутніх. Володимир розповів як два сусідніх села, одне українське одне польське, жили в дружбі, мирі і злагоді аж поки німець неспровокував отой конфлікт, який привів до трагедії.

«Хочеться висловити окрему подяку за титанічну працю та якісно підготовлений захід господарю Волині – голові Волинської ОДА Олександру Савченку, який особисто супроводжував президента до Польщі та по території Волині, а також його заступнику Денису П’ятигорцю», – додав нардеп.

Окрім того, Лапін подякував голові Львівської ОДА Олегу Синюткі та голові Тернопільської ОДА Степану Барні, які разом з представниками товариства «Холмщина» в їхніх областях приїхали вшанувати пам’ять загиблих.

Ігор Лапін також висловив подяку представникам товариств «Холмщина» з Волині, які опікуються вшануванням пам’яті жертв українсько-польського протистояння. За безпекові заходи та якісно проведену організацію подякував начальнигу ГУ НП у Волинській області Петру Шпизі та начальнику управління СБУ у Волинській області Юрію Фелонюку, а також окрему подяку Ковельській райдержадміністрації та представникам влади Володимир-Волинського району та міста.

«Ми повинні робити все, аби зберегти світлу пам’ять про загиблих», – підсумував нардеп Лапін.

фото з офіційної сторінки Петра Порошенка в соціальній мережі Фейсбук 

 

1 коментар

  1. Волинянин сказав:

    це був геноцид українців від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової якого навіть фашисти не вчинили

Залишити відповідь