Закони про посилення відповідальності за несплату аліментів не є дискримінаційними щодо будь-кого з батьків, – Ігор Лапін

У вівторок, 3 липня, Верховна рада України проголосувала у другому читанні три законопроекти щодо захисту прав дітей.

Зокрема, вони стосуються посилення відповідальності за невиплату аліментів, поліпшення соціального захисту осіб, які доглядають за важко хворими дітьми та скасування оподаткування аліментів від батьків-нерезидентів і надання податкової знижки на позашкільну, дошкільну та шкільну середню освіту дітей.

Народний депутат Ігор Лапін, який є одним з співавторів даних змін наголосив, що закони про посилення відповідальності за несплату аліментів не є дискримінаційними щодо будь-кого з батьків, а тільки захищають права дітей.

«На мою думку, нещодавно прийняті закони про посилення відповідальності за невиплату аліментів більше стосуються прав дітей. Отже, документи не вводять якусь дискримінацію щодо будь-кого з батьків. Якщо подивитися на статистику, то станом на сьогодні є близько 200 тисяч неплатників аліментів, серед яких 30 тисяч – це мами», – сказав Ігор Лапін під час ефіру на телеканалі ZIK.

Нардеп зауважив, що під час адвокатської діяльності до нього зверталось чимало людей і щодо питань розлучення, і щодо опіки над дитиною. І дозвіл на вивіз дитини на відпочинок був засобом для тата отримати гроші від мами.

«Єдине що, на мою думку, не враховано цими законопроектами, так це те, що більш захищеними у питаннях виїзду за кордон почуваються офіційно розлучені сім’ї, адже там є певні механізми. Натомість, усім іншим сім’ям і далі доводиться ходити до нотаріуса», – пояснив Лапін.

Отже, виходить певна дискримінація тих сімей, у яких все добре і вони не розлучені.

«Я виступав за те, що питання нотаріального дозволу має підніматися тільки тоді, коли між батьками є спір. Якщо ж цього немає, то немає приводу витрачати гроші на нотаріуса», – зазначив Ігор Лапін.

Залишити відповідь