Волинь – серед лідерів антирейтингу порушень прав журналістів

У Луцьку за півроку зафіксували п’ять порушень прав журналістів.

За шість місяців 2018 року експерти Інституту масової інформації зафіксували загалом по Україні 126 випадків порушень свободи слова, які сталися у 21 регіоні країни, – повідомили в ІМІ.

За аналогічний період 2017 року таких випадків було менше – 121. Такими є результати щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

До трійки лідерів увійшли випадки перешкоджання журналістській діяльності, побиття та погрози журналістам. Цього року експерти ІМІ фіксують зростання кількості випадків у категоріях перешкоджання і побиття в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Найбільшу кількість порушень за першу половину 2018 року ескперти ІМІ зафіксували в категорії “перешкоджання законній професійній діяльності журналістів” – 56 (за аналогічний період 2017 року – 44 випадки).

Лідером з порушень прав журналістів з початку року лишається Київ з областю (57 випадків).

Далі йдуть Миколаївщина (8 випадків) та чотири регіони з 5 випадками (Одещина, Волинь, Дніпропетровщина та Донеччина). В інших регіонах зафіксовано по чотири, три, два та одному випадку.

Переважно порушували право журналістів на професію, згідно з моніторингом, приватні особи, правоохоронці, місцева влада та депутати. Ця тенденція так і залишається стійкою з минулого року.

1 коментар

  1. Тверезий сказав:

    На Волині не має журналістів як і преси. Інтернет писання є для вузького і обмеженого кола читачів котрі малочисельні і ніякої ролі не відіграють в суспільстві, там є свої “віртуальні авторитети”. Усе набуло інших не контрольованих форм

Залишити відповідь